Poselski projekt uchwały w sprawie powołania Komisji Nadzwyczajnej do spraw deregulacji.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii.
Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Minister do spraw Równości Katarzyny Kotuli.
Kandydat na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego Trybunału Stanu - Pan Piotr Łukasz Juliusz Andrzejewski.
Z wykształcenia technik elektryk i administratywista, ukończył Technikum Elektryczne w Kaletach. Pracował w Energoserwisie, pod koniec lat 80. należał do komisji zakładowej NSZZ „Solidarność”. Zajął się później prowadzeniem własnej działalności gospodarczej w branży telekomunikacyjnej. W 2020 uzyskał licencjat z administracji na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Na początku lat 90. działał w samorządzie gminy Kochanowice. W latach 1998–2002 był radnym powiatu lublinieckiego I kadencji. W 2011 wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości, objął kierownictwo lokalnych struktur tej partii. W 2014 bezskutecznie ubiegał się o wybór do sejmiku śląskiego. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu z czwartego miejsca na liście PiS w okręgu częstochowski…
43
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł PiS krytykuje ministra za unikanie odpowiedzi na pytanie o podatek od nieruchomości i bagatelizowanie problemu, zarzucając mu brak wiedzy i lekceważące podejście do posłów.
Panie ministrze, nie wiedziałem, że tak pan traktuje posłów.
(Po usłyszeniu odpowiedzi ministra) Jeżeli usłyszą to Polacy, to mogą sobie wyrobić zdanie o poziomie pracy Ministerstwa Finansów.
(Mówiąc o ministrze) Widzę, że pan nie ma takiej wiedzy, żeby móc na ten temat długo rozmawiać, żeby rozmawiać m.in. o zagrożeniach dotyczących wyceny nieruchomości, ryzyka utraty mieszkania i o tym, co z tymi ludźmi, którzy mają nieruchomości o dużej wartości, ale mają za niskie dochody, żeby ten podatek ewentualnie płacić.
A pan po prostu w sposób, nie wiem, karygodny odnosi się do pytań posłów.
Poseł PiS skrytykował zmianę trasy S11 w powiecie lublinieckim, argumentując, że nowa trasa jest bardziej uciążliwa dla mieszkańców i blokuje rozwój miasta, a priorytetem stała się ochrona środowiska kosztem ludzi.
Gdzie w tym szaleństwie ekologicznym jest człowiek? (Poseł pyta retorycznie, krytykując priorytet ochrony środowiska nad interesami ludzi).
Wszyscy kochamy przyrodę i zwierzęta. Chrońmy lasy, przyrodę, płazy, nawet nietoperze, ale nie kosztem człowieka. (Poseł podkreśla, że ochrona środowiska nie powinna odbywać się kosztem ludzi).
Poseł z PiS krytykuje nocne obrady nad ustawą rolniczą, warunkowość społeczną i ekoschematy, argumentując, że szkodzą one rolnikom i apeluje o odrzucenie przepisów.
Jest godz. 22.35 i znów pod osłoną nocy dyskutujemy nad sprawami ważnymi dla rolników. (Rozpoczęcie wypowiedzi z akcentem na porę i niską frekwencję)
Dyskutujemy nad kolejnym biczem dla rolników, tzw. warunkowością społeczną. (Określenie warunkowości społecznej jako 'bicz'.)
Co to oznacza? To oznacza, że kolejna kontrola, kolejna służba, Państwowa Inspekcja Pracy, będzie mogła gnębić rolników. (Argumentacja o negatywnych konsekwencjach warunkowości społecznej.)
Ekoschematy to kolejny trudny temat dla gospodarstw rolnych. Co proponujecie? Chaos, ciągłe zmiany, redukcję punktacji. (Krytyka ekoschematów.)
Te przepisy trzeba odrzucić. Rolnikom trzeba dać spokojnie pracować i zapewnić opłacalność produkcji. (Apel o odrzucenie przepisów i zapewnienie rolnikom odpowiednich warunków.)
Poseł pyta ministra, czy rząd planuje wprowadzić podatek katastralny w Polsce, zgodnie z rekomendacjami OECD i MFW, oraz czy obywatele powinni obawiać się znacznego wzrostu obciążeń finansowych związanych z posiadaniem nieruchomości.
Ostatnio w przestrzeni publicznej pojawiły się rekomendacje OECD oraz Międzynarodowego Funduszu Walutowego, że Polska powinna wprowadzić podatek katastralny, którego wartość wylicza się na podstawie wartości nieruchomości, a nie jej powierzchni. (Poseł wprowadza temat pytania.)
Czy rzeczywiście Polacy, mieszkańcy powinni się obawiać tego, że podatek horrendalnie wzrośnie? (Poseł wyraża obawę o wzrost podatków.)
Bo to przy tym podatku, który w Europie osiąga gdzieś nawet wysokość do 3% wartości danej nieruchomości, może oznaczać bardzo duże wzrosty opłat. (Poseł argumentuje, dlaczego obawia się wprowadzenia podatku katastralnego.)