Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w latach 2023-2025 oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt uchwały w 500. rocznicę Hołdu Pruskiego.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Nauki Dariusza Wieczorka.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu oraz ustawy - Kodeks karny.
Poselski projekt uchwały w sprawie oddania czci zmarłemu żołnierzowi Wojska Polskiego Mateuszowi Sitkowi.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do spraw ochrony zwierząt.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru składu osobowego Komisji do Spraw Dzieci i Młodzieży.
Poselski projekt uchwały w sprawie trudnej sytuacji w rolnictwie i spełnienia postulatów strajkujących rolników.
Poselski projekt uchwały w sprawie trudnej sytuacji w rolnictwie i spełnienia postulatów strajkujących rolników.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Wychowywała się w Tulibowie. Absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej we Włocławku. W 2019 ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W okresie studiów należała do Niezależnego Zrzeszenia Studentów, zasiadła w jego władzach krajowych i została sekretarzem generalnym tej organizacji. Podjęła również działalność w Stowarzyszeniu KoLiber. Pracowała w organizacjach pozarządowych, zajmowała się funduszami unijnymi i cyfryzacją. Od 2016 była asystentką i doradcą Mateusza Morawieckiego. Później została jego sekretarzem, gdy Mateusz Morawiecki objął funkcję premiera. W 2018 bez powodzenia kandydowała do sejmiku kujawsko-pomorskiego. W tym samym roku została członkiem Rady Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społecze…
91
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka skrytykowała minister za brak wiedzy i manipulację w sprawie stopnia wodnego w Siarzewie, zarzucając jej partii chwalenie się zablokowaniem inwestycji. Zapytała o plany rządu w kwestii bezpieczeństwa, ochrony przeciwpowodziowej i wsparcia regionu. Zaznaczyła, że decyzja rządu jest krytykowana nawet przez polityków innych partii z regionu.
Przypomnę pani kilka faktów, bo widzę, że faktycznie w wielu obszarach jest pani zielona. (Krytyka wobec minister, sugerująca jej brak wiedzy w temacie)
Natomiast dlaczego pani partia się chwali w mediach społecznościowych, że to wy zablokowaliście Siarzewo, że to jest wasza zasługa? (Pytanie retoryczne, zarzucające hipokryzję partii minister)
Nawet politycy Lewicy, Platformy i PSL w naszym regionie mówią, że to jest bardzo zła decyzja. (Podkreślenie szerokiego sprzeciwu wobec decyzji)
Posłanka PiS oskarżyła koalicję rządzącą o uleganie wpływom niemieckich fundacji, co ma negatywnie wpływać na polską gospodarkę i suwerenność. Twierdzi, że działania rządu są korzystne dla Niemiec, a szkodliwe dla Polski.
Dlatego po ogłoszeniu pierwszej ustawy koalicji 13 grudnia wzrosły ceny akcji Siemensa, a spadły Orlenu. (Argumentując o wpływie koalicji na gospodarkę)
Dlatego CPK powstanie, ale w Niemczech. (Krytykując plany CPK)
proszę rozszyfrować nazwisko Tusk. Ten układ sprzeda kraj. (Podsumowując swoje stanowisko)
Posłanka PiS krytykuje rząd Tuska za niespełnione obietnice finansowe, brak sukcesów w UE i możliwe celowe działania na szkodę strategicznych inwestycji. Pyta o plany budżetowe, podatkowe i przyszłość KRUS.
W czasie kampanii wyborczej słyszeliśmy od Donalda Tuska, że kiedy on dojdzie do władzy, to pieniądze znajdą się praktycznie automatycznie. (Podczas przytaczania obietnic wyborczych Donalda Tuska)
Trzeba się zastanowić, czy nie są to działania realizowane z premedytacją, aby mieć wymówkę dla rezygnacji ze strategicznych inwestycji, które nie są na rękę Niemcom z CPK, z użeglownienia Odry czy z elektrowni atomowych. (Podczas spekulacji na temat przyczyn rezygnacji z inwestycji strategicznych)
Czy w związku z tym planujecie państwo likwidację KRUS-u i zwiększenie składek dla rolników? (Podczas zadawania pytania o plany rządu wobec KRUS)
Posłanka z PiS argumentuje za potrzebą projektu ustawy o IPN, podkreślając jego rolę w oddawaniu szacunku ofiarom banderowców i edukacji historycznej. Krytykuje rząd Donalda Tuska za ustępstwa wobec strony ukraińskiej w kwestii pomnika zbrodniarzy i przywołuje drastyczne przykłady zbrodni na Polakach.
Wielka szkoda, że rząd Donalda Tuska w zamian za mgliste deklaracje strony ukraińskiej zgodził się na odnowienie nielegalnie postawionego pomnika ukraińskich zbrodniarzy odpowiedzialnych m.in. za napaść na pociąg Bełżec - Rawa Ruska, za zbrodnię, podczas której najpierw zamordowano polskich mężczyzn, a później zaczęto się pastwić nad kobietami i dziećmi. (Krytyka rządu za ustępstwa wobec Ukrainy).
Ciężarną Polkę przybito bagnetami do ziemi, wbijając je w ręce i nogi, a następnie rozcięto jej brzuch. (Opis brutalnej zbrodni).
Dzieci chwytano za nóżki i roztrzaskiwano im głowy o pnie drzew. (Opis brutalnej zbrodni na dzieciach).
Posłanka PiS pytała rząd o sprzeczności w podejściu do Zielonego Ładu, krytykując skupienie się na celach klimatycznych kosztem cen paliw i apelując o priorytetowe traktowanie krajowych rozwiązań dla rolników zamiast wdrażania przepisów unijnych.
Chciałabym uzyskać informację od przedstawiciela rządu, jak to w końcu jest z waszym podejściem do zielonego ładu, bo Donald Tusk w wystąpieniu mówił, że jest przeciwny - ale wystąpienie nie ma żadnej mocy prawnej - za to w dokumentach z grudnia, zobowiązaniach rządu w sprawie prezydencji jesteście za jego przyspieszeniem. (Posłanka pyta o rozbieżności w podejściu rządu do Zielonego Ładu).
ale może zamiast skupiać się na celach klimatycznych, skupcie się na celu, jakim jest obniżenie cen dla Polaków, bo miało być paliwo po 5,19 zł, a podwyższyliście opłatę paliwową i chcecie przyjmować rozwiązania, które dalej będą podnosiły ceny. (Posłanka apeluje o skupienie się na obniżeniu cen paliw).
Pracujmy nad krajowymi rozwiązaniami, a nie nad tym, żeby jak najszybciej wdrażać przepisy unijne. (Posłanka nawołuje do priorytetowego traktowania krajowych rozwiązań).