Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawy - Ordynacja podatkowa.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny.
Poselski projekt ustawy o ograniczeniu biurokracji i barier prawnych.
Poselski projekt uchwały w 150. rocznicę urodzin Cyryla Ratajskiego.
W 1990 ukończył studia z zakresu mechanizacji rolnictwa na Wydziale Techniki i Energetyki Rolnictwa Akademii Rolniczej w Krakowie, a w 2002 także studia podyplomowe z europeistyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Pracował w rolniczej spółdzielni produkcyjnej, szkole podstawowej i cegielni. W latach 1998–2002 zasiadał w radzie powiatu łańcuckiego z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność, od 1998 do 2005 był wójtem gminy Czarna. W 2004 objął funkcję przewodniczącego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich diecezji rzeszowskiej. W 2005 z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na posła V kadencji w okręgu rzeszowskim liczbą 8245 głosów. W 2006 wstąpił do PiS. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 12 781 głosów. W 2009 bez powodzenia kandydował do Parlam…
11
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł z PiS kwestionuje nowe regulacje dotyczące kontroli w rolnictwie, pytając o ich celowość w kontekście deregulacji, przyszłość budżetu polityki rolnej po 2028 i zmiany w ekoschematach.
Po co wprowadzać dodatkowe kontrole? Po co te dodatkowe obostrzenia, kiedy obecny rząd tyle mówi o deregulacji? (Poseł kwestionuje sens wprowadzania nowych kontroli w kontekście obietnic deregulacyjnych rządu.)
Czy prawdą jest, że po roku 2028 wspólna polityka rolna nie będzie miała wydzielonego budżetu, tak jak to jest obecnie? (Poseł pyta o przyszłość finansowania rolnictwa po 2028 roku.)
Dlaczego wprowadza się zmiany w ekoschematach, skoro wcześniej rolnikom mówiono, że będą inne zasady? (Poseł zwraca uwagę na niespójność w komunikacji dotyczącej zasad ekoschematów.)