Poselski projekt ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Powstania Zamojskiego i Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.
Poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach mających na celu poprawę nadzoru nad zdrowiem i ochroną zwierząt.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt.
Kandydat na stanowisko Wicemarszałka Sejmu RP - poseł Elżbieta Witek.
Ukończył Policealne Studium Rolnicze w Zespole Szkół im. Emila Godlewskiego w Piotrkowicach Małych, następnie (w 2013) studia w zakresie politologii i komunikacji społecznej w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Był reporterem TVP Kraków i współpracownikiem mediów lokalnych. Zajął się prowadzeniem rodzinnego gospodarstwa rolnego, został członkiem Małopolskiej Izby Rolniczej. Współtworzył lokalne stowarzyszenie KPR Razem. Założyciel Fundacji Braterska Pomoc, prowadzącej działalność charytatywną i edukacyjną. W 2014 został wybrany do rady miejskiej Proszowic. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu w okręgu tarnowskim z pierwszego miejsca na liście komitetu wyborczego wyborców Kukiz’15, zorganizowanego przez Pawła Kukiza. Uzyskał mandat posła VIII kadencji,…
51
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił oświadczenie krytykujące plany rządu dotyczące budowy polderu zalewowego w gminach Szczurowa i Koszyce, który jego zdaniem jest karą dla mieszkańców za brak poparcia rządzących. Podkreślił sprzeciw lokalnej społeczności i wezwał premiera do wycofania się z projektu.
Czym zawinili mieszkańcy gminy Szczurowa i mieszkańcy gminy Koszyce? (Retoryczne pytanie rozpoczynające wypowiedź, ukazujące troskę o mieszkańców)
Okazuje się, że w tym miejscu ma powstać polder zalewowy, natomiast ten polder nie będzie bronił mieszkańców gminy Szczurowa i gminy Koszyce. (Opisanie kontrowersyjnego planu)
Tak nazywa ekipa Donalda Tuska, ekipa rządząca, obywateli ze wsi, obywateli z gmin wiejskich, obywateli, którzy nie popierali w znaczącym stopniu ekipy rządowej. (Oskarżenie o dyskryminację)
Jest to przede wszystkim czarnoziem, bo w gminie Koszyce mamy czarnoziem, czyli najżyźniejszą, najlepszą ziemię w Polsce. (Podkreślenie wartości ziemi, która ma zostać zalana)
Poseł PiS sprzeciwił się budowie polderu zalewowego w powiatach proszowickim i brzeskim, argumentując to negatywnymi skutkami dla mieszkańców, rolnictwa i gospodarki. Zaapelował do premiera o wycofanie się z tej niekonsultowanej inwestycji.
To zbiornik, który ma doprowadzić do przesiedleń wielu mieszkańców, do wyburzenia wielu gospodarstw rodzinnych oraz do zniszczenia specjalnej strefy ekonomicznej na terenie gminy Szczurowa. (Poseł opisuje negatywne skutki budowy polderu).
Z jednej strony jest zabezpieczenie wielkich miast, a z drugiej strony na garbie rolnika znowu budowana jest bezpieczna Polska. (Poseł kontrastuje korzyści dla miast z obciążeniem dla rolników).
Panie premierze Donaldzie Tusk, proszę zaniechać tej haniebnej inwestycji niekonsultowanej z mieszkańcami. (Apel do premiera o wycofanie się z inwestycji).
Poseł skrytykował brak badań psychologicznych posłów, sugerując, że powinni oni przechodzić regularne badania jak inni obywatele. Następnie zapytał ministra, czy projekt ustawy o broni nie zagraża bezpieczeństwu państwa w kontekście wojny na Ukrainie.
Jeżeli mamy kogoś badać, to trzeba byłoby zacząć od Wysokiej Izby, trzeba byłoby zacząć od siebie. (Odnosi się do pomysłu badań psychologicznych parlamentarzystów)
Natomiast czy my przechodzimy badania okresowe jako pracownicy w służbie narodu? Czy my przechodzimy te badania? (Pytanie retoryczne o brak badań parlamentarzystów)
Tak więc trzeba zacząć od siebie. (Podsumowanie argumentu o konieczności badań parlamentarzystów)
Czy tego typu projekt w sytuacji kryzysu na Ukrainie, w sytuacji wojny nie ogranicza w pewien sposób państwa polskiego w kontekście bezpieczeństwa, zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom? (Pytanie do ministra Mroczka o potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa)