Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Nauki Dariusza Wieczorka.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o obronie Ojczyzny.
Poselski projekt uchwały w 500. rocznicę Hołdu Pruskiego.
Sprawozdanie Komisji Finansów Publicznych o rządowym projekcie ustawy budżetowej na rok 2025.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Syn Juliana i Marianny, brat Leszka Kowalczyka. W 1979 uzyskał magisterium z matematyki na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1979–1990 pracował jako nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Rolniczych w Golądkowie. Pełnił funkcję wójta gminy Winnica w latach 1990–1998 i 1999–2005. Od 19 lutego do 31 grudnia 1998 zajmował stanowisko wojewody ciechanowskiego. W latach 1998–2002 zasiadał w sejmiku mazowieckim (wybrany został z listy Akcji Wyborczej Solidarność). W latach 1980–1981 przewodniczył komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” w Zespole Szkół Rolniczych w Golądkowie. Od 1989 do 1992 był przewodniczącym Komitetu Obywatelskiego w gminie Winnica. Członek Akcji Katolickiej diecezji płockiej (wiceprezes zarządu diecezjalnego w latach 1999–2003) or…
21
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł PiS krytykuje politykę zadłużania państwa przez Platformę Obywatelską, pytając o planowane cięcia w wydatkach i zgodność zadłużenia z Konstytucją.
Tak swoją drogą, zwoływanie posiedzenia Komisji Finansów Publicznych równocześnie z debatą na temat planu budżetowo-strukturalnego jest rzeczywiście pomysłem dość mało ciekawym. (Rozpoczęcie wypowiedzi z lekką ironią)
Pamiętamy te czasy, rok 2013, wtedy ratowano się, żeby nie przekroczyć konstytucyjnego progu zadłużenia, zabraniem pieniędzy z OFE - ponad 150 mld zł. (Przypomnienie kontrowersyjnej decyzji z przeszłości)
Zmieniamy konstytucję po to, żeby Platformie (Dzwonek) dać przestrzeń na kolejne zadłużanie kraju? (Pytanie retoryczne sugerujące ukryty cel zmian konstytucyjnych)
Poseł z PiS zgodził się z niektórymi aspektami projektu ustawy, ale wyraził obawę, że rozszerzenie przepisów na wszystkich operatorów pocztowych, bez uwzględnienia skutków dla Poczty Polskiej, może pogłębić jej problemy finansowe i prowadzić do likwidacji. Zaapelował o uwzględnienie wpływu ustawy na Pocztę Polską w ocenie skutków regulacji.
Natomiast zastanawiające jest to, że nie ma ani słowa o skutkach dla wyznaczonego operatora pocztowego, czyli u nas Poczty Polskiej. (Poseł zwraca uwagę na brak analizy wpływu ustawy na Pocztę Polską)
Brak oceny skutków regulacji dla wyznaczonego narodowego operatora pocztowego powoduje, że zaczynają się pojawiać pytania, czy nie jest to - przepraszam, że tak kolokwialnie powiem - gwóźdź do trumny Poczty Polskiej, bo rzeczywiście można odnieść takie wrażenie. (Poseł wyraża obawę o przyszłość Poczty Polskiej)
Chodzi o to, żeby nie wbijać gwoździa do trumny Poczty Polskiej. (Poseł apeluje o rozważne podejście do ustawy)