Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcina Kierwińskiego.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Minister Klimatu i Środowiska Pauliny Hennig-Kloski.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia Heleny Radlińskiej w 145. rocznicę urodzin.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bartłomieja Sienkiewicza.
Brak druków
Ukończył studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Przez kilkanaście lat pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 2 i w Gimnazjum nr 1 w Myślenicach oraz w Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Krzyszkowicach. Pełnił funkcję przewodniczącego oświatowej „Solidarności” w powiecie myślenickim. W latach 90. został radnym miejskim Myślenic, od 1998 do 2002 sprawował urząd burmistrza tego miasta. W 2002 wybrany na radnego powiatu myślenickiego z listy Ligi Polskich Rodzin, do 2006 pełnił funkcję wicestarosty tego powiatu. Przez dziesięć lat zarządzał Zakładem Obsługi Szkół w Pcimiu. W wyborach samorządowych w 2014 i 2018 ponownie wybierany do rady powiatu jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości. W 2019 powołany na sekretarza gminy Pcim. W wyborach parlamentarnych w 2019 z listy PiS uzy…
60
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł skrytykował zmianę w postrzeganiu gazu jako energii i zaapelował o jego ponowne uznanie za zieloną energię, aby chronić polskich rolników przed dodatkowymi kosztami.
Teraz, kiedy w wielu domach polskich rolników mamy gaz, nagle okazuje się, że gaz już nie jest zieloną energią, bo tak powiedzieli Niemcy. (Poseł sugeruje, że zmiana statusu gazu jest narzucona z zewnątrz.)
Ta szaleńcza, szkodliwa lewacka ideologia pokazała, że już nie możemy mówić o gazie jako zielonej energii. (Silnie emocjonalna i nacechowana ideologicznie ocena sytuacji.)
Proszę, apeluję o to, aby próbować wpisać gaz jako zieloną energię... po to, żeby polscy rolnicy nie płacili coraz więcej, żeby nie byli coraz bardziej obciążani następnymi podatkami związanymi z tą lewacką ideologią. (Połączenie apelu o zmianę polityki z ponownym atakiem na 'lewacką ideologię'.)
Poseł wygłosił krytyczną opinię na temat projektu ustawy o zmianie Kodeksu karnego, argumentując, że ogranicza on wolność słowa i może być wykorzystywany do walki z poglądami konserwatywnymi. Zadał pytanie dotyczące karania krytyki obscenicznych zachowań.
Nienawiść to jest złe uczucie, nienawiść to jest uczucie destrukcyjne, ale mowa nienawiści to jest pojęcie, to pewien wytrych, pałka przede wszystkim niemająca nic wspólnego z ochroną pewnych zagrożonych grup, głównie do walki z poglądami, zwłaszcza z poglądami konserwatywnymi. (Poseł krytykuje pojęcie 'mowy nienawiści')
Spieszmy się wyrażać swoje poglądy już dziś tu, na tej sali, i opinie, ponieważ niedługo być może nie będziemy mogli tego robić. (Poseł wyraża obawę przed ograniczeniem wolności słowa)
Poseł odniósł się do programu 800+, podkreślając jego pozytywny wpływ na sytuację polskich rodzin. Zaznaczył potrzebę weryfikacji i uszczelnienia systemu dystrybucji środków w ramach programu, szczególnie w kontekście pomocy dla rodzin ukraińskich. Zasugerował, że pomoc powinna trafiać do uczących się, pracujących na rzecz polskiego PKB oraz walczących o wolność Ukraińców. Poseł poruszył również kwestię bilansu środków wypłacanych Ukraińcom i ich wkładu w polski budżet, apelując o uwzględnienie specyficznych sytuacji, takich jak dzieci pozostawione w Polsce przez walczących rodziców.
W zasadzie powinni dostawać te środki ci, którzy chodzą do szkoły, którzy pracują w Polsce na nasze PKB, ewentualnie ci, którzy walczą o ich wolność, ale tak samo o nasze bezpieczeństwo.
Jaki jest bilans środków, jeżeli chodzi o różnicę między tym, co zostaje wypłacone dla Ukraińców, a tym, co Ukraińcy wypracowują, dla polskiego budżetu?
Poseł wyraził aprobatę dla projektu ustawy o rynku pracy, wskazując na pozytywny aspekt objęcia regulacjami rolników posiadających powyżej 2 ha. Jednocześnie zadał pytania dotyczące zwiększenia obowiązków i kosztów starostw powiatowych w związku z ustawą oraz ewentualnych zachęt dla pracodawców do zatrudniania osób z warsztatów terapii zajęciowej. Zakończył, kwestionując tworzenie miejsc pracy wysokiej jakości w kontekście braku szacunku dla polskich naukowców, odnosząc się do IDEAS NCBR i blokady użycia czipów wysokiej generacji.
Czy starostwa powiatowe będą miały zwiększony zakres obowiązków z tytułu wprowadzenia tych ustaw i czy będą zwiększone koszty starostw powiatowych w tym zadaniu?
Czy jest jakiś system zachęt w tej ustawie dotyczący pracodawców, aby przejmować podopiecznych z warsztatów terapii zajęciowej do biznesu, do już takiej właściwej pracy?
Jak to się ma do tego, gdy nie szanuje się najlepszych naukowców w Polsce?
Poseł wyraził nadzieję na dobrą prezydencję Polski w UE, skrytykował rezygnację ze szczytu UE-USA w Warszawie i zwrócił uwagę na problemy polskiej nauki, pytając o rządowe plany wsparcia.
Prezydencja Polski jest szansą dla Polski. Czy będzie wykorzystana? Dobrze by było. (Otwarcie wypowiedzi, podkreślenie szansy związanej z prezydencją)
Natomiast pierwsze decyzje, np. o rezygnacji ze szczytu Unia Europejska - Stany Zjednoczone w Warszawie, to jest zły prognostyk dla tej prezydencji. (Krytyka decyzji rządu w kontekście prezydencji)
W przypadku, kiedy polska nauka jest na pewnym rozdrożu, ma pewne trudności, nie jest dofinansowana, ale też ma pewne problemy organizacyjne... (Opis problemów polskiej nauki)
Jest ta sprawa dotycząca IDEAS NCBR z jesieni, kiedy to stanowisko prezesa ośrodka badawczego stracił światowej sławy człowiek, pan prof. Piotr Frankowski. (Wskazanie konkretnego problemu w nauce)