Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marek Czeszkiewicz.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Jan Majchrowski.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Adrian Salus.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Piotr Sak.
Kandydat na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego Trybunału Stanu - Pan Piotr Łukasz Juliusz Andrzejewski.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru nowego składu osobowego Komisji do Spraw Unii Europejskiej.
Absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Radomiu, a następnie Wydziału Położnych Medycznego Studium Zawodowego w Radomiu (1986). W 2001 ukończyła studia licencjackie na Wydziale Ekonomiki i Organizacji Ochrony Zdrowia Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie, a w 2003 studia magisterskie na kierunku ekonomia na tym samym wydziale. Odbyła także studia podyplomowe z kontroli i audytu wewnętrznego w Wyższej Szkole Biznesu w Radomiu oraz z organizacji pomocy społecznej w Europejskiej Uczelni Społeczno-Technicznej w Radomiu. Pracowała jako położna w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu (1986–2000), od 1996 do 1997 była kierownikiem specjalizacji położniczo-ginekologicznej przy Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Kadr Medycznych w Radomiu. W latach 2001…
72
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka z PiS wygłosiła oświadczenie dotyczące programu 500+ i 800+. Podkreśliła rolę PiS i PSL w jego powstaniu, krytykując jednocześnie ówczesną opozycję (PO) za jej negatywny stosunek do programu. Posłanka przypomniała też o usprawnieniach systemu wypłat świadczeń wprowadzonych przez PiS i zapytała o działania obecnego rządu w tym zakresie.
mimo że politycy Koalicji Obywatelskiej mówili, że ten program jest tylko na rok, że Polacy będą musieli zwrócić środki finansowe, że ten program jest dla patologii, że ten program przyczynia się do tego, że kobiety masowo zwalniają się z pracy.
Oczywiście to wszystko było kłamstwo.
Posłanka skrytykowała rządowy projekt ustawy o rynku pracy, argumentując, że likwidacja testu rynku pracy zagraża polskim pracownikom i może prowadzić do wzrostu bezrobocia. Wskazała na doniesienia medialne o zamykaniu firm w Polsce i ostrzegła przed konkurencją ze strony cudzoziemców. Posłanka zarzuciła również rządowi dyskryminację pracowników poprzez wprowadzenie dodatku, o którym mowa w art. 283 projektu ustawy.
Za chwilę, proszę państwa, Polacy będą bardzo mocno rywalizować z obcokrajowcami o to samo miejsce pracy.
Wy sami dajecie bardzo zły przykład, wprowadzając to, dyskryminując własnych pracowników.
Posłanka wygłosiła oskarżenia wobec obecnej koalicji rządzącej o hipokryzję w sprawie afery wizowej, porównując ją do afery z czasów pierwszego rządu PO-PSL. Przypomniała o nielegalnym wydaniu 2 tys. wiz w Łucku w latach 2009-2011. Następnie wskazała na obecną aferę na Filipinach, gdzie według polityków filipińskich, obywatele muszą płacić 1 tys. dolarów za wizę. Zakończyła pytaniem o działania rządu w celu zapobieżenia aferze.
Naprawdę ze strony polityków dzisiejszej ekipy rządzącej to są himalaje hipokryzji - mówienie o jakiejkolwiek aferze wizowej związanej, niby związanej z Prawem i Sprawiedliwością.
Politycy filipińscy mówią, że ich obywatele, żeby otrzymać wizę, muszą zapłacić 1 tys. dolarów.
Posłanka skrytykowała rząd za przesunięcie środków z KPO przeznaczonych na produkcję leków w Polsce na dopłaty do niemieckich elektryków, zarzucając hipokryzję w kontekście deklaracji o bezpieczeństwie lekowym UE.
Państwo zdecydowaliście o tym, żeby przesunąć te pieniądze na dopłaty do niemieckich elektryków. (Krytyka decyzji rządu o przesunięciu środków z KPO przeznaczonych na polskich producentów leków)
Przecież to jest naprawdę kpina z Polski i z Europejczyków. (Emocjonalny komentarz na temat decyzji rządu)
Waszym priorytetem jest tylko spełnianie oczekiwań państwa niemieckiego. (Oskarżenie rządu o faworyzowanie Niemiec)
Posłanka skrytykowała rządowy projekt ustawy, twierdząc, że jest on nieskuteczny i ma na celu jedynie uspokojenie opinii publicznej. Posłanka zarzuciła rządowi brak działania w kwestii nielegalnej imigracji i przypomniała o unieważnionym referendum.
Ta ustawa tak naprawdę niczego nie zmieni, niczego nie poprawi. Twierdzę, że ona pojawia się po to, żeby tak naprawdę zamydlić oczy Polakom, że coś w kwestii nielegalnej imigracji się robi. (Początek wypowiedzi, krytyka ustawy)
I co wtedy Donald Tusk powiedział? Uroczyście unieważniam to referendum. (Opis sytuacji po referendum)
A jak zareagowała wtedy ówczesna opozycja? Ogromnym aplauzem i radością. (Opis reakcji opozycji na unieważnienie referendum)