Poselski projekt uchwały w sprawie powołania Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań, a także występowania nadużyć, zaniedbań i zaniechań w zakresie legalizacji pobytu cudzoziemców na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od dnia 1 stycznia 2019 r. do dnia 20 listopada 2023 r..
Poselski projekt uchwały w sprawie powołania Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości czynności operacyjno-rozpoznawczych podejmowanych m.in. z wykorzystaniem oprogramowania Pegasus przez członków Rady Ministrów, służby specjalne, Policję, organy kontroli skarbowej oraz celno-skarbowej w okresie od dnia 16 listopada 2015 r. do dnia 20 listopada 2023 r.
Poselski projekt uchwały w sprawie powołania Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 roku w formie głosowania korespondencyjnego.
Poselski wniosek w sprawie wyboru pana Donalda Franciszka Tuska na Prezesa Rady Ministrów.
Poselski projekt uchwały w sprawie ustalenia liczby wicemarszałków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących rynku pracy oraz cudzoziemców przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu. Ukończył studia w Instytucie Filozofii oraz w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Kształcił się podyplomowo na studiach typu MBA na Akademii WSB. Od 2006 był aktywny w młodzieżowej radzie miejskiej, później został jej opiekunem z ramienia Urzędu Miejskiego w Sosnowcu. Działał także w radzie dzielnicy Maczki, w której piastował funkcję przewodniczącego. Został prezesem stowarzyszenia „Młodzi wspólnie dla” i członkiem rady społecznej w SP ZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu. Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Platformy Obywatelskiej. Był asystentem marszałka województwa śląskiego. W 2014 został asystentem prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego, w …
44
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił krótkie oświadczenie, w którym podziękował służbom mundurowym za ich pracę na granicy polsko-białoruskiej i zwrócił się do ministra z pytaniami o postępy w modernizacji zapory granicznej.
Żyjemy w obiektywnie trudnych i wymagających czasach. (Poseł rozpoczyna swoją wypowiedź od podkreślenia powagi sytuacji geopolitycznej)
Znamy przypadek śmierci jednego z żołnierzy Wojska Polskiego, obrońcy naszej granicy. (Poseł przypomina o ofierze poniesionej przez żołnierza na granicy)
Stąd też mam do pana ministra pytania o zakres i obszar działań podejmowanych bezpośrednio przy zaporze na granicy polsko-białoruskiej, o to, co już dzisiaj zakończyliśmy, a także o perspektywę, która przed nami. (Poseł kieruje konkretne pytania do ministra)
Poseł podziękował za inicjatywę ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej, wyrażając szacunek dla bohaterów i osób kultywujących pamięć o AK, szczególnie w Sosnowcu.
Projekt ustawy, nad którą procedujemy, ma charakter szczególny, bowiem ustanowienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej jest wyrazem naszego szacunku, hołdu wobec tych, którzy walczyli, często przecież narażając, a nawet poświęcając swoje życie za Polskę. (Poseł podkreśla wagę projektu ustawy i oddaje hołd żołnierzom AK)
Chciałbym podziękować tym, którzy tę pamięć o wartościach kultywują. Mam na myśli członków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. (Poseł wyraża wdzięczność dla członków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej)
Również dzięki działalności społeczności szkolnych uruchamiane są kolejne szkolne kluby historyczne im. Armii Krajowej, a możemy się poszczycić, że właśnie w Sosnowcu jest ich najwięcej w skali całego kraju. (Poseł podkreśla rolę społeczności szkolnych w kultywowaniu pamięci o AK i chwali Sosnowiec)
Poseł podziękował za uchwałę upamiętniającą bohaterów Rewolucji 1905 roku, podkreślając rolę Zagłębia Dąbrowskiego w tych wydarzeniach. Wspomniał o strajkach w fabryce Fitznera i Gampera, kopalni Renard oraz masakrze przed hutą Katarzyna. Zwrócił uwagę na znaczenie Republiki Zagłębiowskiej, jako przykładu przejęcia władzy przez komitet obywatelski.
Przecież mówiąc o rewolucji 1905 r., należy przy okazji przypomnieć o strajku w fabryce Fitznera i Gampera, o kopalni Renard (Dzwonek), ale także o masakrze, o krwawych wydarzeniach sprzed huty Katarzyna w 1905 r., wskutek których zginęło ponad 40 demonstrantów i rannych zostało ok. 150 osób.
Przypominamy także w sposób szczególny o powstałej Republice Zagłębiowskiej, bo dzięki temu na 10 dni władza przejęta została przez komitet obywatelski.