Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym oraz ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o umowach międzynarodowych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marcin Radwan-Röhrenschef.
Kandydat na członka Krajowej Rady Sądownictwa - poseł Tomasz Zimoch.
Córka Stanisława i Teresy. Ukończyła finanse i rachunkowość na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku (magisterium uzyskała w 2002). Zajęła się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej w ramach spółki prawa handlowego „Farbud”, a także sieci sklepów z zabawkami. Weszła w skład rady Fundacji „Białostocka Akademia Musicalowa”. Była zaangażowana w kampanię prezydencką Szymona Hołowni w 2020. Dołączyła do zainicjowanej przez niego partii Polska 2050. W wyborach parlamentarnych w 2023 kandydowała do Sejmu z trzeciego miejsca listy Trzeciej Drogi w okręgu białostockim; uzyskała mandat posłanki X kadencji, otrzymując 3482 głosy. W 2024 z ramienia tej koalicji bez powodzenia startowała w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu nr 3 (otrzymała 5785 głosów).
34
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka wygłosiła stanowisko swojego klubu w sprawie opieki nad małymi dziećmi. Z jednej strony doceniła postępy, z drugiej wskazała na konieczność dalszych działań, zwłaszcza w obszarze dostępności i standardów opieki. Ostatecznie, klub posłanki poparł sprawozdanie.
Tylko optymalna dostępność do opieki nad najmłodszymi dziećmi gwarantuje kobietom aktywność na rynku pracy i szybszy powrót po urodzeniu dziecka, a także równy start w przypadku pracy u przedsiębiorców, gdyż wiadomo, że urodzenie dziecka często dyskwalifikuje kobiety, jeśli chodzi o zatrudniane przez przedsiębiorców. (Posłanka zwraca uwagę na istotny problem dyskryminacji kobiet na rynku pracy po urodzeniu dziecka).
Posłanka z Polska2050-TD kwestionowała zasadność ustawy penalizującej ideologię OUN i UPA w obecnej sytuacji międzynarodowej, argumentując, że politykę historyczną buduje się dialogiem, a nie karami. Zwróciła uwagę na problematyczne aspekty historyczne i potrzebę pojednania polsko-ukraińskiego. Zapytała, dlaczego poprzedni rząd nie podjął tych działań wcześniej.
Polityki historycznej nie robi się przez zapisy w ustawie, przez karanie za sformułowania i poglądy. (Podkreślenie, że polityka historyczna wymaga innych metod niż prawne)
Projekt niepodległego państwa ukraińskiego, wymyślony przez Stefana Banderę, bazował na antypolonizmie i antysowietyzmie, projektując faszystowski charakter takiego państwa, i na haśle Ukraina dla Ukraińców, zatem bez Polaków, Rosjan, Ormian, Żydów czy Tatarów. (Krytyczne spojrzenie na historyczne korzenie ukraińskiego nacjonalizmu)
Jeśli ten projekt trafi do komisji sejmowej, będzie okazja do dyskusji i podjęcia decyzji, czy warto dokonywać takich zmian akurat teraz, w obecnej sytuacji międzynarodowej. (Pytanie o odpowiedni moment na wprowadzenie ustawy)
Był wszakże na to czas przed napaścią Rosji na Ukrainę, za rządów PiS-u. Czy te zbrodnie dopiero teraz nabrały mocy? Czy ta sprawa dopiero teraz stała się ważna? (Zarzut wobec poprzedniego rządu o brak wcześniejszych działań)
Posłanka z klubu Polska2050-TD podkreśliła znaczenie 105. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem jako symbolu odbudowy państwa i fundamentu rozwoju gospodarczego. Zwróciła uwagę na konieczność rozwijania potencjału gospodarki morskiej i ochrony środowiska naturalnego. Wyraziła pełne poparcie dla upamiętniającej uchwały.
105 lat temu, 10 lutego 1920 r. Polska przywitała się znów z Bałtykiem po wielu latach rozłąki. (Odniesienie do historycznego wydarzenia zaślubin Polski z morzem)
Zaślubiny Polski z morzem to nie tylko akt historyczny, ale także fundament naszego rozwoju gospodarczego i morskiego. (Podkreślenie znaczenia wydarzenia dla gospodarki)
Czy jako państwo i społeczeństwo w pełni rozwijamy potencjał naszych portów, gospodarki morskiej i obecności na morzu? (Pytanie retoryczne mające skłonić do refleksji)
Kluczowe jest więc to, by z tej rocznicy płynął nie tylko szacunek dla przeszłości, ale także zobowiązanie do dalszego wzmacniania roli Bałtyku w strategii rozwoju kraju. (Apel o wykorzystanie rocznicy do wzmocnienia roli Bałtyku)
Posłanka z Polska2050-TD podkreśliła znaczenie Macieja Kazimierza Sarbiewskiego jako wybitnego polskiego poety i intelektualisty europejskiego XVII wieku, którego twórczość, choć pisana po łacinie, miała głębokie polskie korzenie. Zaznaczyła, że dobrze, że Sejm Rzeczypospolitej chce przypomnieć nam wszystkim tę postać. Klub Polska 2050 poprze uchwałę w sprawie jego uczczenia.
Maciej Kazimierz Sarbiewski w XVII w. był jednym z najbardziej znanych i wziętych polskich poetów i teoretyków literatury.
Obok Henryka Sienkiewicza, którego nazwisko jest przecież powszechnie znane, był do XIX w. jednym z najczęściej wydawanych polskich autorów za granicą.
Jednak pomimo że pisane były po łacinie, to pomyślane były po polsku, tak pięknie i mądrze, że ich autor został nazwany chrześcijańskim Horacym.
Dobrze, że Sejm Rzeczypospolitej chce przypomnieć nam wszystkim tę postać, której nie udało się usunąć z narodowej pamięci przez rosyjskich zaborców po powstaniu listopadowym, chowając go i innych patriotów w nieoznakowanym miejscu na cmentarzu Powązkowskim.
Posłanka zapytała, czy rząd planuje ograniczyć dostęp dzieci do mediów społecznościowych, w tym TikToka, oraz jak zamierza walczyć z patostreamami i pornografią w Internecie.
Dokładnie wiemy, że jako kraj mamy coraz większy problem z nieodpowiednim wykorzystywaniem Internetu i mediów społecznościowych przez osoby małoletnie, których wiek często jest praktycznie nieweryfikowany. (Stwierdzenie problemu nieodpowiedniego korzystania z internetu przez nieletnich)
Czy planowane jest nałożenie ograniczeń na TikToka wzorem Albanii? (Pytanie o planowane ograniczenia na TikToka)