Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marcin Radwan-Röhrenschef.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Maciej Miłosz.
Kandydat na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka - Pani Monika Horna-Cieślak.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni.
Kandydat na członka Krajowej Rady Sądownictwa - poseł Tomasz Zimoch.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Uzyskała magisterium z planowania przestrzennego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbyła też studia podyplomowe „trener biznesu” we Wrocławiu. Zajęła się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej w branży szkoleniowej i doradczej, objęła również stanowisko kierownicze w kaliskiej firmie produkcyjnej. Była działaczką Nowoczesnej, w 2015 kandydowała z jej listy do Sejmu. W 2018 z ramienia Koalicji Obywatelskiej uzyskała mandat radnej miejskiej w Kaliszu. Przystąpiła później do Polski 2050 Szymona Hołowni, weszła w skład zarządu regionu wielkopolskiego partii. W wyborach parlamentarnych w 2023 została wybrana na posłankę X kadencji z okręgu kaliskiego, kandydując z drugiego miejsca na liście koalicji Trzecia Droga i otrzymując 12 214 głosów. W 2024 bez powodzenia start…
49
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka z Polska 2050-TD poparła nowelizację ustawy Prawo lotnicze, argumentując, że przywraca ona stan prawny sprzed 2020 roku, kluczowy dla bezpieczeństwa lotniczego, szczególnie w kontekście rozwoju energetyki wiatrowej. Wyraziła zadowolenie z działań Ministerstwa Infrastruktury w tej sprawie.
To jest przywrócenie stanu prawnego sprzed 2020 r. (Mówiąc o nowelizacji ustawy).
Nie wiem, czemu poprzedni rząd jej nie widział, nie zauważył, zignorował ją czy pominął, ale faktycznie bardzo się cieszę, że Ministerstwo Infrastruktury nad tym czuwa, bo to jest gwarancja bezpieczeństwa naszego wojskowego ruchu lotniczego. (Komentując lukę prawną po 2020 roku).
Posłanka zapytała rząd o postępy w pracach nad ustawą o przeciwdziałaniu anonimowemu hejtowi w Internecie, podkreślając jego szkodliwość i konieczność ochrony obywateli. Zaapelowała o skuteczne regulacje prawne i ukaranie hejterów.
Zagrożone są nasze dzieci i młodzież, ale też osoby prowadzące biznes, aktywiści, każdy z nas, bo każdego można zniszczyć słowem, kłamstwem, zniszczyć jego dorobek, podważyć wiarygodność. (Posłanka opisuje skalę problemu hejtu w internecie i jego konsekwencje)
Kiedy anonimowi hejterzy przestaną być anonimowi i zaczną ponosić konsekwencje swoich działań? (Posłanka zadaje retoryczne pytanie, podkreślając potrzebę ukarania sprawców hejtu)
Państwo nie może być bezradne, bo państwo musi chronić najsłabszych, również w Internecie, i karać skutecznie tych, którzy krzywdzą. (Posłanka podkreśla obowiązek państwa w ochronie obywateli przed hejtem i skutecznym karaniu sprawców)
Posłanka argumentowała za wprowadzeniem regularnych badań lekarskich dla posiadaczy broni, porównując to do standardowych badań dla innych grup zawodowych. Podkreśliła, że to kwestia bezpieczeństwa i równego traktowania, a nie ograniczania wolności. Zaznaczyła, że społeczeństwo oczekuje od parlamentarzystów, aby żadna grupa nie była faworyzowana.
Ludzie! Uciekajta, doktory przyjechały! Chowajta się! (Porównanie emocji związanych z badaniami lekarskimi do reakcji na przyjazd lekarzy w 'Nocach i dniach')
Czy to oznacza, że my działamy przeciwko tej grupie, że chcemy ograniczać wolność tej grupy? Nie, nikt się temu nie sprzeciwia, bo każdy rozumie, że to jest dla zdrowia i bezpieczeństwa zarówno tych ludzi, jak i nas. (Argumentacja za koniecznością badań lekarskich dla posiadaczy broni, porównanie do innych grup zawodowych)
Po jednej stronie mamy zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich, a po drugiej ten absurdalny dla mnie głos sprzeciwu, który może wybrzmieć ponownie: Myśliwi! Uciekajta, doktory jadą, chowajta się! (Podkreślenie kontrastu między bezpieczeństwem publicznym a sprzeciwem wobec badań lekarskich)
Społeczeństwo oczekuje od nas, że żadna grupa nie będzie faworyzowana i że wszystkie osoby posiadające broń dla swojego i naszego bezpieczeństwa będą przechodzić regularne badania. (Apel o równe traktowanie wszystkich posiadaczy broni w kwestii badań lekarskich)