Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym.
Poselski projekt uchwały w sprawie zmiany Regulaminu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o umowach międzynarodowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz studia podyplomowe na kierunku integracja europejska i współpraca transgraniczna na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Od 2001 pracowała w urzędzie marszałkowskim w Olsztynie w Departamencie Infrastruktury i Geodezji. W 2003 została zatrudniona w urzędzie miejskim w Biskupcu na stanowisku specjalisty ds. współpracy zagranicznej i środków pomocowych. W 2006 objęła funkcję dyrektora Zarządu Szkół i Przedszkoli w tym mieście. W latach 2004–2006 była także przewodniczącą rady nadzorczej w Zakładzie Nieruchomości Lokalowych oraz w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Biskupcu. W wyborach parlamentarnych w 2005 bezskutecznie kandydowała do Sejmu z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wyborach …
15
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka z PSL-TD poparła projekt ustawy o zmianie ustawy o rynku mocy, argumentując, że jest on niezbędny dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski i stabilności dostaw prądu do 2029 roku. Podkreśliła, że ustawa jest odpowiedzią na wymogi UE i ma na celu wsparcie elektrowni węglowych w obliczu ich wyłączenia z rynku mocy. Zaznaczyła również, że konieczne jest rozpoczęcie dyskusji o przyszłości polskiej energetyki.
Tu i teraz najważniejsze jest bezpieczeństwo Polski, także bezpieczeństwo energetyczne.
Ponieważ polska energetyka w odróżnieniu od większości państw Unii wciąż jest oparta na węglu, w całym roku 2023 Polska jako jedyne państwo członkowskie wytwarzało ponad połowę energii elektrycznej z węgla, gdy średnia unijna to jedynie niewiele ponad 12%.
Odpowiedź jest prosta: to skutek fatalnej polityki energetycznej naszych poprzedników, ich walki z wiatrakami i innymi odnawialnymi źródłami energii, inwestowania w przestarzałe technologie węglowe oparte m.in. na węglu rosyjskim, czego najlepszym symbolem jest zmarnotrawienie 2 mld zł w Ostrołęce.
Musimy więc w trybie ratunkowym przyjąć przedłożoną ustawę gwarantującą przedłużenie wsparcia elektrowniom węglowym w celu zapewnienia ciągłości dostaw prądu, czyli zabezpieczenia stabilności całego systemu elektroenergetycznego w Polsce.
Posłanka z PSL-TD podkreśliła aktywną rolę Polski w kształtowaniu nowego porządku europejskiego i światowego, szczególnie w kontekście bezpieczeństwa i relacji z Rosją. Zaznaczyła, że Polska przeznacza znaczne środki na zbrojenia i wspiera Ukrainę, jednocześnie dążąc do jedności w ramach NATO i UE. Podkreśliła znaczenie budowania własnej siły i dobrych relacji transatlantyckich dla bezpieczeństwa Polski i Europy.
Dlatego dziś mamy prawo mówić Europie, że najskuteczniejszym sposobem na zniechęcenie Rosji do agresji jest budowanie własnej siły. (Posłanka podkreśla prawo Polski do kreowania polityki europejskiej ze względu na doświadczenia historyczne z Rosją)
Nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy, wolnej Litwy i wolnej Białorusi. (Posłanka cytuje słowa Jerzego Giedroycia, podkreślając znaczenie wsparcia dla Ukrainy)
Nasza strategia opiera się na trzech filarach po pierwsze, trzymać Rosję jak najdalej od Polski, po drugie, wzmacniać potencjał obronny Europy, po trzecie, dbać o dobre relacje transatlantyckie. (Posłanka przedstawia kluczowe założenia polskiej polityki bezpieczeństwa)
Europa budzi się ze snu o idealnym świecie, o świecie bez granic. Jako pierwsi pokazaliśmy, że czasy romantyczne już się skończyły, że zaczęły się czasy pozytywistycznej, ciężkiej pracy. (Posłanka odnosi się do zmiany w postrzeganiu bezpieczeństwa w Europie)
a Polska winna trwać wiecznie. (Posłanka kończy swoje wystąpienie cytatem Wincentego Witosa, nawołując do jedności w imię bezpieczeństwa Polski)