Poselski projekt ustawy o Instytucie imienia Wincentego Witosa.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo łowieckie.
Poselski projekt ustawy o wychowaniu patriotycznym zmieniająca niektóre ustawy.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ochotniczych strażach pożarnych oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz studia podyplomowe na kierunku integracja europejska i współpraca transgraniczna na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Od 2001 pracowała w urzędzie marszałkowskim w Olsztynie w Departamencie Infrastruktury i Geodezji. W 2003 została zatrudniona w urzędzie miejskim w Biskupcu na stanowisku specjalisty ds. współpracy zagranicznej i środków pomocowych. W 2006 objęła funkcję dyrektora Zarządu Szkół i Przedszkoli w tym mieście. W latach 2004–2006 była także przewodniczącą rady nadzorczej w Zakładzie Nieruchomości Lokalowych oraz w Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Biskupcu. W wyborach parlamentarnych w 2005 bezskutecznie kandydowała do Sejmu z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego. W wyborach …
14
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka z PSL-TD poparła projekt ustawy o zmianie ustawy o rynku mocy, argumentując, że jest on niezbędny dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego Polski i stabilności dostaw prądu do 2029 roku. Podkreśliła, że ustawa jest odpowiedzią na wymogi UE i ma na celu wsparcie elektrowni węglowych w obliczu ich wyłączenia z rynku mocy. Zaznaczyła również, że konieczne jest rozpoczęcie dyskusji o przyszłości polskiej energetyki.
Tu i teraz najważniejsze jest bezpieczeństwo Polski, także bezpieczeństwo energetyczne.
Ponieważ polska energetyka w odróżnieniu od większości państw Unii wciąż jest oparta na węglu, w całym roku 2023 Polska jako jedyne państwo członkowskie wytwarzało ponad połowę energii elektrycznej z węgla, gdy średnia unijna to jedynie niewiele ponad 12%.
Odpowiedź jest prosta: to skutek fatalnej polityki energetycznej naszych poprzedników, ich walki z wiatrakami i innymi odnawialnymi źródłami energii, inwestowania w przestarzałe technologie węglowe oparte m.in. na węglu rosyjskim, czego najlepszym symbolem jest zmarnotrawienie 2 mld zł w Ostrołęce.
Musimy więc w trybie ratunkowym przyjąć przedłożoną ustawę gwarantującą przedłużenie wsparcia elektrowniom węglowym w celu zapewnienia ciągłości dostaw prądu, czyli zabezpieczenia stabilności całego systemu elektroenergetycznego w Polsce.