Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pani Sabina Grabowska.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Adam Koczyk.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marek Mikołajczyk.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Przemysław Rosati.
Kandydat na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego Trybunału Stanu - Pan Jacek Dubois.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do spraw ochrony zwierząt.
W 1986 ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego w Warszawie, następnie studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uzyskała uprawnienia radcy prawnego. W 1986 przystąpiła do Niezależnego Zrzeszenia Studentów, a w 1990 do ROAD. Później należała do Unii Demokratycznej, z listy której po raz pierwszy została w 1993 wybrana do Sejmu. W 1997 za namową Leszka Millera przeszła z Unii Wolności do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W tym samym roku pełniła funkcję wiceministra w MSWiA. Objęła funkcję przewodniczącej stowarzyszenia Młode Kobiety w Polityce, była wiceprezesem Polskiego Czerwonego Krzyża. W 1997, 2001 i 2005 uzyskiwała mandat poselski z ramienia SLD w okręgach warszawskich: nr 1 i nr 19. W Sejmie IV kadencji pełniła funkcję przewodniczącej Komisj…
30
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka skrytykowała poglądy posła z Konfederacji dotyczące kobiet, a następnie zapytała minister o liczbę umów na utworzenie żłobków i klubów dziecięcych w 2023 roku. Na koniec podziękowała ministerstwu za pracę.
Wiem, że Konfederacja traktuje kobiety jak część inwentarza, ale mam dla pana złą wiadomość, tzn. dla pana złą, a dla kobiet dobrą. Nie będzie w Polsce drugiego Iranu - niech pan to sobie po prostu zapamięta. (Posłanka Piekarska odpowiada posłowi Fritzowi, oskarżając Konfederację o przedmiotowe traktowanie kobiet.)
Kobieta chce mieć pewność, że będzie mogła zostawić swoje dziecko w bezpiecznym miejscu: w przedszkolu albo w żłobku. (Posłanka Piekarska podkreśla potrzebę zapewnienia kobietom dostępu do bezpiecznej opieki nad dziećmi.)
Posłanka wygłosiła oświadczenie upamiętniające 102. rocznicę śmierci Gabriela Narutowicza, w którym potępiła nienawiść i podziały, apelując o obronę demokracji i szacunek. Złożyła również życzenia świąteczne.
Śmierć Gabriela Narutowicza nie wynikała z tego, kim był, lecz z tego, że jego wybór dokonał się dzięki głosom lewicy i mniejszości narodowych. (Posłanka wskazuje na polityczne podłoże zamachu na Narutowicza)
Historia sprzed 102 lat uczy nas, że złe słowa mogą stać za złymi czynami, a podziały mogą doprowadzić do narodowych tragedii. (Posłanka podkreśla wagę odpowiedzialności za słowa i potępia podziały)
Posłanka poparła uznanie PZŁ za podmiot obrony cywilnej, ale podkreśliła potrzebę badań psychologicznych myśliwych ze względu na bezpieczeństwo w lasach. Zwróciła uwagę na koszty składek PZŁ i zaapelowała o wprowadzenie obowiązkowych badań dla starszych myśliwych.
To, że Polski Związek Łowiecki jest określony jako podmiot obrony cywilnej, to akurat dobrze. Ja nie mam nic przeciwko temu. (Początek wypowiedzi, akceptacja statusu PZŁ jako podmiotu obrony cywilnej)
Naprawdę las musi być miejscem bezpiecznym, żebyśmy nie czytali, że znowu myśliwy kogoś zastrzelił, bo go pomylił z lisem, z dzikiem czy diabli wiedzą, z czym jeszcze. (Krytyka niebezpieczeństw związanych z myślistwem i błędami myśliwych)
Jeżeli nie chcecie, żeby badać tych najmłodszych, to naprawdę zgódźmy się chociaż na to, żeby od pewnego wieku, może 50 czy 40 lat, po prostu się badać... (Propozycja kompromisu w sprawie badań myśliwych)
...bo wraz z wiekiem niestety pogarsza się, panie pośle, i wzrok, i nasza sprawność motoryczna. (Odpowiedź na zaczepkę posła Zapałowskiego, argument za badaniami ze względu na wiek)