Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Maciej Miłosz.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Poselski projekt uchwały w sprawie protestów rolników i rozwiązania trudnej sytuacji w polskim rolnictwie.
Poselski projekt uchwały w sprawie ustalenia liczby wicemarszałków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Ukończył studia na kierunku Zarządzanie i Marketing na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach. Rozpoczął studia doktoranckie na Głównej Szkole Handlowej w Warszawie w zakresie nauk ekonomicznych. Pracował jako fotograf ślubny, jest autorem poradników fotografii ślubnej oraz współtwórcą poradnika dotyczącego fotografii noworodkowej. Przez ponad rok był ambasadorem marki aparatów Nikon w Polsce. Od 2011 zamieszkały w Kobiórze w województwie śląskim. Mąż Aliny, ojciec dwójki dzieci.
119
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł zgłosił wątpliwości dotyczące kosztów wdrożenia nowych kodów CN dla oleju napędowego dla przedsiębiorców, pytając o konsultacje z branżą i konsekwencje niewejścia ustawy w życie w terminie.
Jakie koszty poniosą polscy przedsiębiorcy, aby móc wdrożyć zapisy tej ustawy w 2025 r.? (Poseł pyta o konkretne obciążenia finansowe dla firm)
Co się stanie, jeśli ustawa nie wejdzie w życie do końca 2024 r.? (Poseł pyta o konsekwencje ewentualnego opóźnienia wejścia w życie ustawy)
Poseł rozpoczął od zakwestionowania założeń Komisji Śledczej, sugerując z góry ustaloną tezę. Następnie zadał serię pytań dotyczących liczby cudzoziemców, którzy przybyli do Polski w ostatnich latach, skupiając się na kwestiach legalności ich pobytu oraz ewentualnych deportacji.
Gdyby wierzyć panu przewodniczącemu, to w ostatnich latach rzeczywiście doświadczaliśmy regularnej bandyterki w wykonaniu PiS-u. (Sarkastyczne rozpoczęcie wypowiedzi, sugerujące manipulację ze strony poprzedniej władzy.)
Czy komisji udało się ustalić, ile procent tej liczby to osoby, które kupiły wizę bądź wydały pieniądze, nielegalnie płacąc za możliwość ominięcia kolejki? (Kluczowe pytanie dotyczące nieprawidłowości w procesie legalizacji pobytu.)
Poseł rozpoczął swoją wypowiedź od krytyki długiego czasu oczekiwania na informacje z urzędu skarbowego. Następnie odniósł się do zarzutu posłanki opozycji dotyczącego kosztów proponowanej nowelizacji, kwestionując jego prawdziwość.
5 lat to ponad 1800 dni. Po tym czasie przedsiębiorca w Polsce może dostać z urzędu skarbowego informację, że wszczyna się przeciwko niemu postępowanie podatkowe. Czy to jest normalna sytuacja? (Poseł rozpoczyna od mocnego, emocjonalnego przykładu)
Czy ten argument jest prawdziwy, czy przypadkiem wyciągnięty z magicznego kapelusza? (Retoryczne pytanie podważające wiarygodność argumentu opozycji)
Poseł wygłosił krytyczną opinię na temat odrzucania przez rządzących propozycji opozycji dotyczących uproszczenia podatków. Zasugerował publiczne udostępnianie stawek podatkowych przez gminy oraz ujednolicenie interpretacji przepisów podatkowych. Zaapelował o niskie i proste podatki.
Wygląda na to, że jeśli jakiekolwiek dobre pomysły pojawiają się po stronie opozycji, od razu są zakopywane głęboko w ziemi. (Poseł rozpoczyna od krytyki koalicji rządzącej)
Podatki powinny być niskie i proste. (Zwięzłe i popularne hasło, zakończone oklaskami)
Poseł wygłosił interpelację do Ministra Zdrowia dotyczącą wydatków na szczepionki przeciw COVID-19, pytając o ilość zakupionych, zutylizowanych i przekazanych dawek, a także o koszty tych działań.
Wygląda na to, że eldorado dla firm farmaceutycznych się nie skończyło. (Poseł Płaczek wyraża swoje zaniepokojenie ciągłymi zakupami szczepionek)
Serdeczna prośba o niewygłaszanie, czego nie podejrzewam, referatu na temat tego, czym jest COVID i koronawirus, bo to wiemy. (Poseł Płaczek prosi o konkretne odpowiedzi na swoje pytania, a nie ogólne informacje o wirusie)