Poselski projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu zwolnienia przedsiębiorców od podatku dochodowego od kwot z ubezpieczeń majątkowych uzyskanych w związku z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym.
Poselski projekt uchwały w sprawie niewprowadzania w życie przepisów aktów prawnych składających się na tzw. Pakt o migracji i azylu.
Poselski projekt ustawy o wystąpieniu Rzeczypospolitej Polskiej ze Światowej Organizacji Zdrowia.
Pochodzi ze Szczecina. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Magisterium uzyskała w 2012 na podstawie napisanej pod kierunkiem Wojciecha Kocota pracy pt. Cesja wierzytelności przyszłej w świetle umów nienazwanych w prawie handlowym (factoring i forfaiting). Została też absolwentką Centrum Prawa Amerykańskiego prowadzonego przez UW i Levin College of Law (jednostki University of Florida). Była uczestniczką programu European Advocacy Academy w Brukseli. Pracowała jako analityczka Instytutu na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, w którym została dyrektorką Centrum Wolności Religijnej. Pracowała także w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich, warszawskich sądach i Parlamencie Europejskim, a także w organizacji Observatory on Intolerance and Discri…
7
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka wygłosiła krytyczną opinię na temat projektu ustawy o zmianie Kodeksu karnego, argumentując, że nowe przepisy dotyczące przestępstw z nienawiści będą cenzurą i ograniczą wolność słowa. Złożyła wniosek o odrzucenie projektu w całości.
Proponowane przez rząd nowe prawo będzie nowoczesną cenzurą dla tych, którzy mają odwagę myśleć i poszukiwać prawdy w kwestiach, które wciąż są przedmiotem debaty. (Posłanka rozpoczyna wypowiedź od mocnego oskarżenia rządu o cenzurę.)
Chcecie arbitralnie dodać cztery nowe cechy chronione: wiek, płeć, niepełnosprawność i orientację seksualną. (Posłanka wymienia konkretne punkty projektu, które uważa za problematyczne.)
Powiedzmy wprost: chcecie, żeby ludzie byli karani i trafiali do więzienia za poglądy. (Krótkie, dosadne stwierdzenie, mające wywołać emocje u słuchaczy.)
To tworzenie nowego totalitaryzmu, bo ze względu na rozwój mediów społecznościowych każdy z nas, wyrażając swoje poglądy, będzie mógł stać się przestępcą albo będzie mógł czuć się zaszczuty. (Mocne porównanie projektu ustawy do totalitaryzmu.)
Konfederacja jest przeciwko temu projektowi, dlatego składam wniosek o odrzucenie go w całości. (Posłanka podsumowuje swoje stanowisko i deklaruje konkretne działanie.)
Posłanka z Konfederacji krytykuje projekt nowelizacji Kodeksu karnego, argumentując, że wprowadza on cenzurę pod pozorem walki z nienawiścią, szczególnie w odniesieniu do krytyki środowisk LGBT, i wnosi o odrzucenie projektu.
Zawsze będzie więcej obrażonych niż okradzionych. (Mówiąc o potrzebie pragmatyzmu w stanowieniu prawa.)
Co jest w tym projekcie? Do katalogu tzw. cech chronionych rząd chce dodać wiek, niepełnosprawność, orientację seksualną i płeć. (Wymienia zmiany w projekcie.)
Stwierdzenie, że rząd wprowadza cenzurę, nie jest żadną przesadą, bo na podstawie tych, dotychczas względnie rzadko stosowanych przepisów orzekana jest wyłącznie kara więzienia. (Podkreślając surowość kar.)
A orzekanie 3 lat więzienia za opinię w sprawach seksualności jest niedorzeczne. (Krytykując kary więzienia za wyrażanie opinii.)
Jak mówiłam, zawsze będzie więcej obrażonych niż okradzionych. Surowe prawo nie poprawiło sytuacji w Anglii, lecz jedynie spowodowało wzrost poczucia niesprawiedliwości i przeludnienia więzień. (Podsumowując negatywne skutki surowego prawa.)