Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks wykroczeń.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o społeczno-zawodowych organizacjach rolników oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt ustawy o rekompensatach za szkody wyrządzone przez ptaki.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi.
338
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił krytyczną wypowiedź dotyczącą braku decyzji rządu w sprawie dofinansowania ferii zimowych dla dzieci rolników, oskarżając ministra Kołodziejczaka o uprawianie taniej polityki i szkodzenie rolnictwu.
Już za miesiąc dzieci z pięciu województw powinny wyjechać na ferie zimowe z dofinansowaniem z funduszu składkowego rolników. Ale czy pojadą? (Poseł rozpoczyna wypowiedź od retorycznego pytania, budując napięcie i wprowadzając temat dofinansowania ferii)
Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić. (Zakończenie wypowiedzi silnym, emocjonalnym cytatem, parafrazującym słowa Piłsudskiego, wyrażającym dezaprobatę dla działań rządu)
Poseł skrytykował projekt ustawy o zmianie nomenklatury w sektorze energetycznym, twierdząc, że jest to pretekst do podniesienia podatków na paliwa, a nie realna próba ochrony środowiska. Zasugerował, że rząd powinien skupić się na budowie biogazowni.
Tutaj państwo w ogóle nie chcą zbawić planety, bo gdyby państwo chcieli zbawiać planetę, to już by było w Polsce parędziesiąt tysięcy biogazowni, żeby właśnie ta biomasa nie gniła na polach i na łąkach. (Oskarżenie rządu o brak rzeczywistych działań proekologicznych)
A państwo tylko prosto, ordynarnie chcą podwyższyć podatki dotyczące paliw klasycznych. Wstyd. (Emocjonalne podsumowanie krytyki i wyrażenie dezaprobaty)
Poseł przedstawił krytyczne stanowisko wobec projektu ustawy o dronach, zarzucając brak konsultacji i nadregula Saffroncje. Zasugerował, że Polska powinna być liderem w tej dziedzinie, a proponowane przepisy utrudnią rozwój rolnictwa precyzyjnego.
Ustawa, wydawałoby się, nie powinna budzić kontrowersji, a jednak budzi te kontrowersje. (Poseł rozpoczyna od zwrócenia uwagi na kontrowersyjny charakter projektu)
Skoro nie chcą państwo być liderami, jeżeli chodzi o lotnictwo, bo państwo tak budują CPK, żeby go nie zbudować, tak budują państwo szybką kolej, żeby jej nie było, może chociaż powinniśmy być liderami, jeżeli chodzi o drony. (Sachajko krytykuje rząd i jednocześnie wskazuje na drony jako obszar potencjalnego sukcesu)
A państwo to wszystko chcą tak nadregulować, żeby rolnicy w to w ogóle nie mogli wejść. (Zarzut nadregulacji i utrudniania rozwoju rolnictwa)
Poseł kontynuował wątek dotyczący kosztów ubezpieczeń dronów, pytając o przewidywane koszty dla podatników i dla rolników stosujących drony w rolnictwie precyzyjnym.
Jak państwo szacują, jakie pieniądze będą przekazane z naszych kieszeni - bo to pośrednio będzie z naszych kieszeni - do ubezpieczycieli? (Poseł pyta o koszty ubezpieczeń dronów dla podatników)
Ale ten dron trochę waży, waży ok. 100 kg. Jakie będzie ubezpieczenie w przypadku takiego drona? (Pytanie o koszty ubezpieczenia cięższych dronów rolniczych)
Poseł kontynuował dyskusję na temat relacji państwo-przedsiębiorca, apelując o szybkie uchwalenie ustawy chroniącej przedsiębiorców przed nadużyciami urzędników i podkreślając, że to oni generują większość budżetu państwa.
Trzeba zastanowić się, po co umówiliśmy się na państwo. Kto ma być dla kogo? Czy to urzędnik jest najważniejszy, czy to właśnie przedsiębiorca i pracownik są najważniejsi? (Retoryczne pytanie o rolę państwa i priorytety w polityce gospodarczej)
Panie Pośle Trela! Z całym szacunkiem, jeżeli widzi pan jakieś mankamenty w tej ustawie, to pracujmy razem, ale uchwalmy tę ustawę jak najszybciej, żeby polscy przedsiębiorcy czuli się w Polsce bezpiecznie. (Bezpośredni apel do posła Treli o współpracę i szybkie uchwalenie ustawy)
Niech się państwo skupią na korporacjach, które w Polsce nie płacą podatków. (Oskarżenie korporacji o unikanie płacenia podatków)