Kandydat na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego - Pan Marek Ast.
Poselski projekt ustawy o Rzeczniku Rolników.
Poselski projekt uchwały w sprawie ustanowienia roku 2026 Rokiem Róży Marii Czackiej.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia 45. rocznicy powstania Niezależnego Zrzeszenia Studentów.
Poselski projekt uchwały w 150. rocznicę urodzin Cyryla Ratajskiego.
Brak druków
Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. W 1998 ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, a w 2001 studia podyplomowe z zarządzania procesem rozwoju oświaty na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1981 został nauczycielem w Szkole Podstawowej w Jonniku. W latach 1983–1985 odbywał służbę wojskową, po czym powrócił do pracy nauczyciela w Szkole Podstawowej w Kujawach. W 1989 został zatrudniony w Szkole Podstawowej w Burcu, w 1992 objął w niej stanowisko dyrektora. W latach 1998–2002 z ramienia Akcji Wyborczej Solidarność sprawował mandat radnego powiatu łukowskiego I kadencji. Był współzałożycielem i do 2014 prezesem Wiejskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Kulturalnego „Przymierze”, które przejęło prowadzenie Szkoły Podstawowej w Burcu…
17
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł z PiS przekonuje o konieczności zmiany ustawy o IPN, argumentując to sytuacją z Campusu Polska, gdzie minister Kułeba miał dopuścić się kontrowersyjnych porównań i stwierdzeń. Poseł uważa, że takie osoby powinny stanąć przed sądem i apeluje o walkę z kłamstwami historycznymi.
Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba porównał ludobójstwo Polaków na Wołyniu z akcją ˝Wisła˝, a moją rodzinną Lubelszczyznę nazwał terytorium ukraińskim. (Opis sytuacji, która miała miejsce podczas Campusu Polska w Olsztynie.)
Czy w świetle tej ustawy wszyscy trzej panowie stanęliby przed polskim wymiarem sprawiedliwości? (Pytanie retoryczne skierowane do Wysokiej Izby.)
Nie mam wątpliwości, że powinni stanąć i być skazani w imieniu Rzeczypospolitej, w imieniu narodu polskiego. (Wyrażenie stanowczego przekonania o winie osób, które dopuściły się kontrowersyjnych wypowiedzi.)
Stop dla kłamstwa oświęcimskiego minister Nowackiej, ale też stop dla kłamstwa wołyńskiego. (Apel o walkę z różnymi formami fałszowania historii.)
Poseł z PiS przedstawił stanowisko klubu w sprawie uchwały o Tragedii Górnośląskiej, popierając ją, ale zgłaszając poprawki dotyczące wskazania sprawców zbrodni i usunięcia określenia „Polska ludowa”.
Mam nadzieję, że nie o takie kontrowersyjne, niepoparte faktami historycznymi wsparcie wam, ale i nam chodzi. (Odniesienie do wsparcia europosła Łukasza Kohuta dla projektu uchwały)
A wy chcecie tę instytucję zagłodzić, zaorać, pozbawić możliwości działania. Paradoksalnie pierwszą waszą ofiarą mogą być ofiary tragedii górnośląskiej. (Krytyka działań klubu KO wobec IPN)
Jeszcze raz powtórzę: nie było takiego bytu politycznego jak Polska z przymiotnikiem ˝ludowa˝, choćby w cudzysłowie. To trzeba skreślić choć raz. (Apel o zmianę w projekcie uchwały)
Poseł PiS przedstawił historię Salomona Morela, komendanta obozów z czasów PRL, i wyraził obawę, że działania obecnej koalicji rządzącej doprowadzą do zniszczenia IPN i uniemożliwią zbadanie zbrodni przeciwko Polakom.
Kto zbada zbrodnie przeciwko narodowi polskiemu, także te na Górnym Śląsku, jeśli zaorzecie, zagłodzicie, zniszczycie Instytut Pamięci Narodowej? (Pytanie retoryczne o przyszłość badań nad zbrodniami, skierowane do koalicji rządzącej)
Pozostawiam pytanie bez odpowiedzi, bo zapewne o to wam chodzi, droga koalicjo 13 grudnia. (Podsumowanie wypowiedzi z oskarżeniem koalicji rządzącej)