Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marcin Radwan-Röhrenschef.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Maciej Miłosz.
Kandydat na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka - Pani Monika Horna-Cieślak.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni.
Kandydat na członka Krajowej Rady Sądownictwa - poseł Tomasz Zimoch.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz ustawy o funduszu sołeckim.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do spraw ochrony zwierząt.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego ukończyła studia licencjackie z marketingu (2000) oraz studia magisterskie z marketingu i zarządzania zasobami ludzkimi (2002). Na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym tej samej uczelni w latach 2009–2010 odbyła studia podyplomowe w zakresie public relations. Od 2001 prowadziła własną działalność gospodarczą. Pracowała również na różnych stanowiskach w przedsiębiorstwach sektora bankowego i finansowego. Była też wiceprezesem zarządu spółki prawa handlowego Partnerzy w Biznesie. W 2019 prowadziła zajęcia w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, w latach 2019–2020 pełniła funkcję dyrektorską na tej uczelni. W 2020 podjęła pracę na stanowisku specjalisty w Łódzkiej Organizacji Turystycznej. Zaangażowała się w działalność polityczną w ramach…
34
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka zwróciła uwagę na istotną zmianę w projekcie ustawy o rynku pracy i służbach zatrudnienia dotyczącą dodatku motywacyjnego dla pracowników urzędów pracy. W pierwotnej wersji dodatek ten miał przysługiwać wszystkim pracownikom, natomiast w wersji skierowanej do Sejmu dodatek ten przysługuje tylko pracownikom Publicznych Służb Zatrudnienia. Posłanka skrytykowała ten zapis, argumentując, że dzieli on pracowników na lepszych i gorszych, i zapytała ministerstwo, jakie działania zamierza podjąć, aby uniknąć takiej sytuacji.
W omawianym projekcie została wprowadzona istotna zmiana względem projektu, jaki był przedmiotem uzgodnień w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz na spotkaniach konsultacyjnych z przedstawicielami powiatowych i wojewódzkich urzędów pracy.
Obecne brzmienie projektowanego przepisu dzieli pracowników na lepszych, tych, którym się ten dodatek należy, i na gorszych, tych, którym mimo ciężkiej pracy się nie należy.
Posłanka wygłosiła przemówienie na temat projektu ustawy o zmianie systemu wizowego. Zaznaczyła, że ustawa ma na celu usprawnienie procedur, zwiększenie bezpieczeństwa i wyeliminowanie nadużyć. Wskazała na potrzebę współpracy między instytucjami i podkreśliła, że ustawa jest odpowiedzią na lata zaniedbań i wzrost liczby wniosków wizowych. Posłanka wspomniała o potrzebie reformy wiz studenckich i pracowniczych oraz zwróciła uwagę na aspekt bezpieczeństwa. Klub posłanki poprze ustawę.
Nieprawidłowości, które zidentyfikowano, wynikają z lat zaniedbań oraz bezprecedensowego wzrostu liczby wniosków wizowych.
Walcząc z patologią, nie możemy wszystkich wrzucać do jednego worka.
Reforma systemu wizowego to krok w stronę lepszej ochrony naszych granic, interesów gospodarczych i społecznych.
Posłanka zwróciła uwagę na problem z rekrutacją na studia cudzoziemców z krajów takich jak Wielka Brytania i Irlandia. Wskazała, że proponowane przepisy dotyczące wymaganych dokumentów utrudnią im aplikowanie na polskie uczelnie, gdyż oryginały świadectw otrzymują oni z opóźnieniem. Posłanka wyraziła obawę o utratę kandydatów na rzecz innych krajów i zapytała ministerstwo o planowane działania w tej sprawie.
Utworzono katalog zamknięty, na podstawie którego rektor może wydać decyzję administracyjną o przyjęciu na studia.
Taka procedura będzie skutkowała tym, że wybiorą kraj, w którym nie będą musieli tracić roku, tylko będą mogli szybciej rozpocząć studia.
Posłanka zapytała o postępy w likwidacji białych plam internetowych, stan budowy sieci 5G oraz gotowość Polski na technologie 6G.
Chciałabym zapytać, jak przebiega proces likwidacji białych plam w dostępie do szerokopasmowego Internetu w Polsce? (Pytanie o postęp w likwidacji obszarów bez dostępu do szybkiego internetu)
Jak przebiega budowa infrastruktury dostępu komórkowego w technologii 5G i czy Polska jest gotowa na kolejne technologie, 6G i kolejne? (Pytanie o rozwój infrastruktury 5G i przygotowanie na przyszłe technologie)
Posłanka przedstawiła projekt ustawy, który wprowadza obowiązkowe, okresowe badania lekarskie dla myśliwych, argumentując to względami bezpieczeństwa i przytaczając liczne przykłady wypadków. Posłanka podkreśliła, że celem projektu jest zrównanie wymogów dla wszystkich posiadaczy broni i zaapelowała o skierowanie projektu do dalszych prac.
Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że nasz stan zdrowia zmienia się z wiekiem. (kontekst: argumentacja za wprowadzeniem okresowych badań dla posiadaczy broni, w tym myśliwych)
Ma, proszę pana, dlatego że jeżeli ktoś nie widzi różnicy między dzikiem a człowiekiem, to może należałoby zbadać jego stan zdrowia. (kontekst: odpowiedź na zarzut, że przytaczane przykłady nie dotyczą ustawy, argumentacja za koniecznością badań)
Czy naprawdę musi dojść do jakiegoś tragicznego wypadku, żebyśmy znowu wrócili do tej rozmowy, żebyśmy uznali, że jednak trzeba wprowadzić jakieś regulacje? (kontekst: apel do posłów o poparcie projektu ustawy)