Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pani Kamila Ferenc.
Kandydat na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka - Pani Monika Horna-Cieślak.
Kandydat na członka Państwowej Komisji do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15 - Pani Karolina Maria Bućko.
Poselski wniosek w sprawie wyboru pana Donalda Franciszka Tuska na Prezesa Rady Ministrów.
Kandydat na stanowisko Wicemarszałka Sejmu RP - poseł Włodzimierz Czarzasty.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw w celu wprowadzenia emerytury stażowej.
W 1971 przystąpił do OSP Goczałkowo-Gurówko; został jej sekretarzem, obejmował też różne funkcje na szczeblu regionalnym i centralnym w strukturach OSP. Od 1972 był działaczem Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, w latach 1976–1994 należał do Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej (w latach 1978–1992 kierował tą organizacją w województwie poznańskim), od 1978 działał także w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. W 1978 pracował jako tokarz w firmie „Spomasz” w Gnieźnie. Od 1984 do 1988 oraz od 1989 do 1990 pełnił funkcję radnego Gminnej Rady Narodowej w Niechanowie, od 1989 do 1990 radnym Wojewódzkiej Rady Narodowej w Poznaniu. Na początku lat 90. zasiadał we władzach prywatnej spółki. W latach 1990–1999 należał do Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej, w 1999 został czło…
243
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił oświadczenie wyrażając zaniepokojenie nowymi przepisami NFZ ograniczającymi dostęp do rehabilitacji domowej i zapytał ministra o przyczyny tych zmian, ich konsekwencje dla pacjentów i fizjoterapeutów oraz o wyłączenie niektórych schorzeń z rehabilitacji domowej.
Zarządzenie prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia nr 94 z dnia 23 września br. powoduje ogromne zaniepokojenie zarówno wśród fizjoterapeutów, jak i wśród rehabilitantów, którzy alarmują, że zmiana przepisów drastycznie ograniczy dostęp dla pacjentów do rehabilitacji domowej, a pracę może stracić blisko 20 tys. osób. (Poseł rozpoczyna od przedstawienia problemu i skali jego oddziaływania)
W całej Polsce na 2752 umowy zawarte z NFZ tylko 408 będzie podstawą realizacji świadczeń. (Poseł przedstawia konkretne dane ilustrujące skalę redukcji umów z NFZ)
Dlaczego do rehabilitacji domowej nie zakwalifikowano dziecięcego porażenia mózgowego czy stwardnienia rozsianego? (Poseł zadaje pytanie o wykluczenie konkretnych schorzeń z programu rehabilitacji)
Poseł wygłosił krótkie oświadczenie, w którym wyraził zaniepokojenie planowanymi zmianami w dostępie do fizjoterapii domowej, zwłaszcza dla osób niesamodzielnych. Zapytał o możliwość zawierania nowych umów na te usługi po 1 lipca 2025 r. i zwrócił uwagę na problem przepełnionych placówek ambulatoryjnych.
Co to oznacza? Oznacza to dzisiaj olbrzymią obawę, że wiele osób, które dziś są niesamodzielne, nie mogą zejść z szóstego piętra, mieszkają w małych miejscowościach, jest do nich daleko, również są wykluczone komunikacyjnie, nie ma dojazdu do opieki ambulatoryjnej... (Poseł opisuje potencjalne problemy z dostępem do fizjoterapii dla osób niesamodzielnych).
Poseł zadał pytania Ministrowi dotyczące polskiej prezydencji w UE, skupiając się na propozycjach dla rolnictwa, w tym stabilizacji dochodów rolników, ich pozycji w łańcuchu dostaw i przeglądzie 'zielonego ładu'.
Jakie instrumenty Polska zaproponuje, jeśli chodzi o stabilizację dochodu rolników? (Poseł pyta o konkretne działania rządu w sprawie stabilizacji dochodów rolników)
Jakie dobre praktyki rolnicze z punktu widzenia Polski będzie proponował polski rząd w ramach przeglądu zielonego ładu? (Poseł pyta o polskie propozycje dotyczące 'zielonego ładu')
Poseł wygłosił oświadczenie, w którym wyraził zaniepokojenie planowanymi zmianami w dostępie do rehabilitacji domowej finansowanej przez NFZ i ich negatywnym wpływie na pacjentów i fizjoterapeutów. Zadał pytania dotyczące przyczyn tych zmian i możliwości ich modyfikacji.
W całej Polsce na 2752 zawarte umowy z NFZ tylko 408 będzie podstawą realizacji świadczeń. (Poseł podkreśla skalę redukcji umów z NFZ na rehabilitację domową.)
Według zarządzenia rehabilitacja domowa w ramach rehabilitacji ambulatoryjnej ma być zlikwidowana w lipcu 2025 r. (Poseł informuje o planowanej likwidacji rehabilitacji domowej.)
Ogólnopolskie Porozumienie Pracodawców Rehabilitacji szacuje, że pracę straci w styczniu 2025 r. ok. 20 tys. fizjoterapeutów. (Poseł przytacza dane dotyczące potencjalnej utraty pracy przez fizjoterapeutów.)
Poseł z Lewicy interweniował w sprawie nierównego przeliczania emerytur dla kobiet urodzonych w 1953 roku, odwołując się do wyroku Trybunału Konstytucyjnego i pytając o postęp prac nad nowelizacją ustawy oraz liczbę potencjalnych beneficjentek.
Ja i moje koleżanki z rocznika 1953 mamy już po 72 lata, wykruszamy się, ale nie tracimy nadziei, że doczekamy sprawiedliwości. (Kobiety urodzone w 1953 roku wyrażają swoje rozczarowanie i oczekiwanie na sprawiedliwe wyliczenie emerytur.)
My nie chcemy jałmużny, ani darowizny, chcemy tylko swoich uczciwie wypracowanych i sprawiedliwie wyliczonych emerytur. (Kobiety podkreślają, że domagają się jedynie tego, co im się należy.)