Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marcin Radwan-Röhrenschef.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pani Kamila Ferenc.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Maciej Miłosz.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni.
Kandydat na członka Krajowej Rady Sądownictwa - poseł Tomasz Zimoch.
Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie oraz Uniwersytetu Śląskiego, na którym studiowała kierunek plastyczno-artystyczny. Zajęła się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Wraz z siostrą założyła przedsiębiorstwo (funkcjonujące w formie spółki prawa handlowego Eldan), zatrudniające (według stanu na 2023) około 120 osób i specjalizujące się w produkcji odzieży oraz obuwia dla służby zdrowia. W 2020 brała udział w kampanii prezydenckiej Szymona Hołowni, po której została członkinią zarządu regionu podkarpackiego Stowarzyszenia Polska 2050. Dołączyła następnie po powołanej przez niego partii Polska 2050, objęła funkcję skarbnika regionu podkarpackiego tego ugrupowania. W wyborach parlamentarnych w 2023 uzyskała mandat posłanki X kadencji, kandydując w okręgu rzeszowskim z…
40
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka podziękowała wolontariuszom, szefowi sztabu, partnerom i członkom sztabu mieleckiego WOŚP za rekordową zbiórkę podczas 33. Finału oraz całej WOŚP za 33 lata działalności na rzecz polskiej służby zdrowia.
Pragnę wyrazić głębokie uznanie i wdzięczność dla wolontariuszy mieleckiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. (Otwierające zdanie wyrażające wdzięczność)
Ich niezwykłe zaangażowanie i poświęcenie podczas 33. Finału WOŚP przyniosło rekordowy wynik - zebrano imponującą kwotę, bo przeszło 240 tys. zł. (Podkreślenie sukcesu zbiórki)
Wasze działania zmieniają życie tysięcy Polaków i są przykładem tego, jak wiele możemy osiągnąć, działając wspólnie. (Podsumowanie wpływu WOŚP)
Posłanka zapytała o stan wdrożenia systemu e-doręczeń oraz o plany dotyczące ograniczenia dostępu chińskich technologii do strategicznych sektorów w Polsce, a także o implementację europejskiego Toolboksu 5G.
Ilu Polaków ma założone skrzynki do e-doręczeń? Kiedy planowana jest podobna cyfryzacja obszaru sądownictwa? Jak wygląda teraźniejszość i przyszłość tego systemu? (Pytanie o stan cyfryzacji e-doręczeń i planów cyfryzacji sądownictwa)
Czy Polska zamierza ograniczyć dostęp chińskich technologii informatycznych do strategicznych obszarów rynku odpowiedzialnych za komunikację, za cyberbezpieczeństwo oraz utrzymanie państwowych rejestrów? (Pytanie o ograniczenie dostępu chińskich technologii do strategicznych obszarów)
Posłanka z Polska2050-TD argumentowała za wprowadzeniem okresowych badań lekarskich i psychologicznych dla myśliwych, wskazując na nierówność w przepisach i potencjalne zagrożenia wynikające z braku takich badań. Podkreśliła, że jest to konieczne dla bezpieczeństwa i równości wobec prawa.
Z niewyjaśnionych przyczyn i względów polscy myśliwi są z takiego obowiązku zwolnieni. (Mówiąc o braku obowiązku badań lekarskich dla myśliwych, w przeciwieństwie do innych posiadaczy broni)
Praktycznie znaczy to dokładnie tyle, że wielu myśliwych od co najmniej kilkunastu lub kilkudziesięciu lat nie przeszło żadnych badań lekarskich uprawniających do posiadania broni, badań, które dawałyby pewność, że użytkownik broni palnej jest osobą sprawną, zdrową, gwarantującą bezpieczeństwo sobie i otoczeniu. (Podkreślając potencjalne zagrożenie wynikające z braku badań)
Zapewne nieprzypadkowe w tym kontekście jest to, że w mediach nie słychać o ochroniarzach czy policjantach, którzy pomylili kogoś z dzikiem... ...albo nie widzieli, do kogo lub czego strzelają, panie pośle... ...za to bardzo często słyszeliśmy właśnie takie opisy różnych zajść z udziałem myśliwych. (Porównanie myśliwych do innych grup posiadających broń, sugerując ich większą skłonność do wypadków)
Ile takich wypadków musi mieć jeszcze miejsce, byśmy zrozumieli, że w bardzo prosty sposób można uniknąć niepotrzebnych tragedii? (Retoryczne pytanie o potrzebę zmian w prawie)
Posłanka z Polska2050-TD zadała retoryczne pytania posłom z prawej strony, krytykując ich sprzeciw wobec badań dla myśliwych, argumentując to dbałością o bezpieczeństwo i profilaktyką zdrowotną. Zaapelowała o przemyślenie stanowiska.
Co trzeba mieć w głowie, żeby być przeciwnikiem zadbania o bezpieczeństwo obywateli? (Pytanie retoryczne skierowane do posłów z prawej strony sali, sugerujące brak logiki w ich działaniach)
Co trzeba mieć w głowie, żeby wiązać wprowadzenie badań dla myśliwych z poziomem bezpieczeństwa państwa? (Kolejne pytanie retoryczne, podważające argumentację przeciwników projektu ustawy)
Szymon Hołownia i Polska 2050 nikogo nie dyskryminują. My chcemy tylko zadbać o bezpieczeństwo obywateli. (Podkreślenie intencji klubu Polska 2050 i odrzucenie zarzutów o dyskryminację)