Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o zmianie ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o drogach publicznych.
Kandydat na stanowisko Wicemarszałka Sejmu RP - poseł Włodzimierz Czarzasty.
Jest absolwentem Wydziału Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej oraz podyplomowego studium finansów i strategii spółek na Uniwersytecie Łódzkim. Pracował w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej, został przewodniczącym tej partii w województwie łódzkim. W 2006 bez powodzenia kandydował do Rady Miejskiej w Łodzi, mandat objął jednak w trakcie kadencji w 2010. Wybierany następnie w kolejnych wyborach samorządowych (2010, 2014, 2018). W 2013 został przewodniczącym klubu radnych SLD. W 2014 bezskutecznie ubiegał się o urząd prezydenta miasta. Objął następnie stanowisko wiceprezydenta Łodzi, które utrzymał też po wyborach z 2018. Zajmował się kwestiami związanymi z edukacją, przedsiębiorczością, rynkiem pracy, gospo…
41
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł przedstawił stanowisko swojego klubu wobec projektu ustawy o podmiotach obsługujących kredyty i nabywcach kredytów. Wyjaśnił, że projekt wdraża dyrektywę unijną, która ma rozwiązać problem nieobsługiwanych kredytów. Poseł zadeklarował poparcie dla projektu.
Teraz nie ma jednolitych przepisów regulujących przenoszenie portfeli kredytów zagrożonych z banków na podmioty spoza sektora bankowego. (Poseł zwraca uwagę na lukę w obecnych przepisach.)
W imieniu Koalicyjnego Klubu Parlamentarnego Lewicy deklaruję poparcie dla przedmiotowego projektu ustawy. (Zdecydowane i jasne stanowisko posła.)
Poseł wygłosił krytyczne stanowisko swojego klubu wobec projektu ustawy o zmianie Ordynacji podatkowej, zarzucając mu niedopracowanie, brak oszacowania skutków i jednostronność. Założono negatywny wpływ projektu na budżet państwa i zapowiedziano głosowanie przeciw.
Niedopracowany, nieoszacowany oraz bardzo jednostronny - tak w skrócie mogę scharakteryzować przedkładany projekt ustawy. (Poseł rozpoczyna od mocnej, negatywnej oceny projektu.)
Miliardowe straty dla budżetu państwa i wolność dla przestępców podatkowych, czyli różnych grup trudniących się oszustwami podatkowymi - takie byłyby efekty zmian, jakie proponują posłowie Konfederacji, na co oczywiście zgody być nie może. (Poseł używa ostrej retoryki, przedstawiając negatywne konsekwencje projektu.)
Poseł z Lewicy skrytykował projekt ustawy Konfederacji znoszący podatek od spadków i darowizn, argumentując, że uderza on w samorządy, utrudnia kontrole podatkowe, zwiększa ryzyko nadużyć i nie uwzględnia kwestii rekompensat dla samorządów.
Przedstawiona przez posłów Konfederacji propozycja zniesienia opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn wydaje się atrakcyjna i wychodząca naprzeciw oczekiwaniom społecznym, ale, jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach. (Rozpoczęcie krytyki projektu ustawy)
Nie można się zgodzić z autorami projektu, że obowiązujący podatek od spadków i darowizn ma niewielką rolę w uszczelnianiu systemu podatkowego. (Krytyka argumentacji autorów projektu)
Czytając uzasadnienie projektu, trudno oprzeć się wrażeniu, że zdaniem autorów państwo polskie nastawione jest na utrudnianie życia obywatelom i bogacenie się ich kosztem, co może nieźle brzmi na wiecach politycznych, ale nijak się ma do realiów. (Podsumowanie krytyki projektu)
Poseł przedstawił stanowisko swojego klubu odnośnie projektu ustawy o zmianie ustawy o podatkach i opłatach lokalnych. Stwierdził, że projekt jest niezgodny z Konstytucją i zapowiedział głosowanie przeciw.
Projekt autorstwa grupy posłów Prawa i Sprawiedliwości jest sprzeczny z zapisami Konstytucji RP i to właściwie wystarczy, aby zagłosować przeciw. (Poseł rozpoczyna od mocnego stwierdzenia o niekonstytucyjności projektu)
Postulat publikowania indywidualnych rozstrzygnięć podatkowych wójta, burmistrza czy prezydenta w BIP ministra finansów to tyle nieprzemyślany, ile zwyczajnie nikomu niepotrzebny pomysł. (Poseł krytykuje jeden z pomysłów zawartych w projekcie)
Poseł skrytykował dokument o polskiej prezydencji za brak ambicji i konkretnych planów, pytając o powody rezygnacji ze szczytu w Warszawie i wzywając do jego zorganizowania.
Zastanawiam się, pani poseł, gdzie pani wyczytała w tym dokumencie o ambicjach Polski w czasie polskiej prezydencji. (Poseł kwestionuje obecność ambicji w dokumencie)
Czy my naprawdę nie mamy się czym pochwalić? Czy naprawdę nie chcemy pokazać, jak Polska się zmieniła przez ostatnie 13 lat? (Poseł wyraża zdziwienie brakiem chęci do pokazania osiągnięć Polski)
Chcecie konkretów? Chcecie propozycji? Zorganizujcie szczyt w Warszawie. (Poseł proponuje konkretne działania)