Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa.
Poselski projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia nadużywania tymczasowego aresztowania oraz ochrony praw osób tymczasowo aresztowanych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od spadków i darowizn oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług.
Poselski projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia nadużywania tymczasowego aresztowania oraz ochrony praw osób tymczasowo aresztowanych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do spraw działań przeciwpowodziowych i usuwania skutków powodzi z roku 2024.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru składu osobowego Komisji do Spraw Służb Specjalnych.
Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim (2010) oraz studia podyplomowe z zakresu zarządzania kryzysowego w Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu (2017). Pracował m.in. jako prawnik i handlowiec. Wstąpił do Ruchu Narodowego, był przewodniczącym okręgu dolnośląskiego partii, został pełnomocnikiem do spraw budowy i rozwoju krajowych i zagranicznych struktur ugrupowania oraz wiceprezesem RN. Był między innymi wieloletnim współorganizatorem Wrocławskiego Marszu Rodzin. W wyborach samorządowych w 2018 bezskutecznie ubiegał się o mandat radnego sejmiku województwa dolnośląskiego. Bezskutecznie kandydował także w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019. W wyborach parlamentarnych w 2019 uzyskał mandat posła na Sejm IX kadencji. Kandydował w okręgu wrocławskim z listy Konfederacj…
10
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł z Konfederacji podkreślił wagę prawdy historycznej w kontekście rzezi wołyńskiej, pytając o powody zawężenia zakresu sprawców w projekcie ustawy i apelując do Ukraińców o odcięcie się od czczenia morderców.
ludobójstwo ze szczególnym okrucieństwem, bo to sformułowanie jeszcze dzisiaj z mównicy nie padło. (Podkreślenie wagi użycia pełnego określenia zbrodni wołyńskiej).
Ukraińcy mają już swoich nowych bohaterów, niech czczą tych, którzy walczą o niepodległość, a naprawdę pożegnają się z czczeniem morderców dzieci, kobiet, bezbronnych. (Apel do Ukraińców o zmianę w podejściu do historii i bohaterów).
Poseł krytykuje PiS i Platformę za brak reform podatkowych, zwraca uwagę na wysokie podatki przy niskiej jakości usług publicznych i popiera zwolnienie z podatku dla osób zarabiających minimalną krajową.
Czy wam nie wstyd, że tego jeszcze nie wprowadziliście? (Poseł pyta PiS i Platformę, dlaczego nie wprowadzili zmian w systemie podatkowym).
Problem polega na tym, że w Polsce mamy dość wysokie czy bardzo wysokie podatki, a ten serwis jest przeciętny, momentami na bardzo niskim poziomie. (Poseł opisuje problem wysokich podatków przy niskiej jakości usług publicznych).
Mówimy o zwolnieniu z podatku grupy, która najmniej zarabia. (Poseł podkreśla, że projekt dotyczy osób zarabiających minimalne wynagrodzenie).
Poseł skomentował wysłuchanie publiczne dotyczące azylu, krytykując uczestników za brak troski o polskie interesy i bezpieczeństwo. Zaapelował o wzmocnienie ochrony wschodniej granicy Polski i wysłanie jasnego sygnału o jej nieprzekraczalności.
Przede wszystkim uważam, że te osoby, reprezentanci tych organizacji społecznych to są osoby, które się urwały z choinki, są wyrwane po prostu z kontekstu, z polskiego kontekstu. (Poseł krytykuje osoby zaangażowane w pomoc imigrantom)
Nie było nic o obronie Polski, nie było nic o miłości do ojczyzny, nie było nic o patriotyzmie, nie było nic o polskich dzieciach, nie było nic o bezpieczeństwie polskich rodzin, nie było nic o dzielnych funkcjonariuszach Straży Granicznej, nie było nic o ofiarnej służbie żołnierzy. (Poseł wylicza czego zabrakło w wypowiedziach osób zaangażowanych w pomoc imigrantom)
Jeżeli chodzi o polską granicę, jeżeli chodzi o naszą wschodnią polską granicę, to musi w świat iść bardzo mocny, jednoznaczny, czytelny sygnał tędy nie przejdziecie, nie przyjeżdżajcie tu. (Poseł apeluje o wzmocnienie ochrony granicy)
Poseł z Konfederacji skrytykował projekt ustawy o broni, nazywając go przejawem nienawiści do myśliwych i wnioskując o jego odrzucenie. Argumentował, że więcej broni w rękach obywateli zwiększy bezpieczeństwo, a nie odbieranie pozwoleń.
Na wstępie chciałbym powiedzieć, że miejsce tego projektu jest w śmietniku. (Ostre rozpoczęcie wypowiedzi, negatywnie oceniające projekt ustawy)
Wbrew temu, co padło z tej mównicy z ust wnioskodawcy, ten projekt jest przejawem ideologicznej nienawiści do myśliwych. (Oskarżenie o ideologiczne motywacje)
Nie ogarniacie państwo tego, że są też pozwolenia do celów sportowych, do celów kolekcjonerskich. Na szczęście nie ogarniacie... bo pewnie również tych chcielibyście eksterminować. (Ironia i oskarżenie o chęć likwidacji różnych grup posiadaczy broni)
My potrzebujemy w Polsce tego, żeby broni było znacznie więcej, żeby ludzie umieli się nią posługiwać. Wtedy będzie bezpiecznie, wtedy na Polskę nikt nie będzie chciał napaść, wtedy będzie dobrze. Nie wtedy kiedy pozabieracie pozwolenia. (Argument za zwiększeniem dostępu do broni)