Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Poselski projekt uchwały w sprawie protestów rolników i rozwiązania trudnej sytuacji w polskim rolnictwie.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa.
Poselski projekt uchwały w sprawie ustalenia liczby wicemarszałków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru nowego składu osobowego Komisji do Spraw Unii Europejskiej.
Poselski projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia nadużywania tymczasowego aresztowania oraz ochrony praw osób tymczasowo aresztowanych.
Absolwent XLVII Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Warszawie. Studiował na Wydziale Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej oraz na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, nie kończąc żadnego z kierunków. Pracował m.in. jako grafik komputerowy. W 2006 kandydował na radnego dzielnicy Praga-Południe z ramienia Ligi Polskich Rodzin. Działał w Młodzieży Wszechpolskiej, był m.in. przewodniczącym sądu koleżeńskiego MW, a w latach 2011–2013 wiceprezesem tej organizacji. Od 2011 do 2015 kierował Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości. Dołączył do Ruchu Narodowego (RN), wszedł w skład zarządu głównego partii, obejmował funkcję jej pełnomocnika wyborczego. W 2014 z listy RN oraz w 2019 z ramienia koalicji Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy startował…
382
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił krytyczną opinię na temat nowelizacji Prawa lotniczego, wskazując na brak konsultacji społecznych, nadmierne obciążenia finansowe dla użytkowników dronów i niejasne kompetencje służb. Zaapelował o dialog i stworzenie przepisów wspierających rozwój rynku dronów.
Projekt ten został opracowany bez konsultacji publicznych. (Poseł krytykuje brak konsultacji społecznych)
Jak zawsze wprowadzacie ostrzejsze przepisy, niż wymaga sama Unia Europejska. (Oskarżenie o nadgorliwość w implementacji przepisów)
To jest jawny skok na kasę, wprowadzający dodatkowe koszty, które uderzą w małych przedsiębiorców i osoby prywatne. (Emocjonalna krytyka nowych opłat)
Czy tak powinno wyglądać wspieranie innowacji? Czy tak rząd zamierza rozwijać gospodarkę - poprzez zastraszanie przedsiębiorców? (Retoryczne pytania podważające sens proponowanych rozwiązań)
Poseł skrytykował projekt ustawy o zmianie Prawa lotniczego, wskazując na zbyt restrykcyjne, jego zdaniem, przepisy dotyczące dronów i sugerując, że mogą być one próbą dodatkowego opodatkowania obywateli.
Dlaczego po raz kolejny wprowadzacie dużo bardziej drakońskie przepisy, niż wymaga od nas tego Unia Europejska? (Poseł pyta retorycznie o zasadność zaostrzania przepisów)
Czy zaraz się przypadkiem nie okaże, że będzie to po prostu skok na kasę, po to żeby podreperować już, jak widać, kulejący budżet? (Poseł sugeruje, że nowe przepisy to ukryta forma opodatkowania)
Poseł wyraził wątpliwości co do skuteczności proponowanej ustawy o podmiotach obsługujących kredyty, krytykując pomysł ankiet i obawiając się wzrostu kosztów kredytów oraz biurokracji.
Jakie ankiety będą zmniejszać w ogóle ratę kredytu? (Poseł Tumanowicz pyta retorycznie o skuteczność ankiet w kontekście obniżania rat kredytów)
Mamy coraz więcej ludzi wpadających w spiralę zadłużenia, szczególnie przez chwilówki. (Poseł zwraca uwagę na problem rosnącego zadłużenia)
Wygląda na to, że wzrośnie tylko liczba urzędników i papierków, a Polacy znów za to po prostu zapłacą. (Poseł wyraża obawę przed wzrostem biurokracji i kosztów)
Poseł odniósł się do tematu imigracji, krytykując brak konkretnych rozwiązań ze strony rządu w kwestii polityki migracyjnej i pytając o wymierne efekty pracy komisji śledczej.
Prawda jest taka, że jest to ogromne wyzwanie i chciałbym wiedzieć tak naprawdę, jaki ostatecznie jest wymierny efekt pracy tej komisji. (Poseł pyta o konkretne rezultaty pracy komisji śledczej w kontekście wyzwań związanych z imigracją)
Czy jest jakakolwiek refleksja w tym zakresie, żeby rzeczywiście prowadzić odpowiedzialną politykę migracyjną tak, aby zabezpieczyć właśnie bezpieczeństwo naszych rodaków, którzy coraz to mocniej muszą się jednak mierzyć z przestępstwami wywoływanymi przez imigrantów. (Poseł pyta o refleksję nad polityką migracyjną i łączy imigrację z przestępczością)
Poseł wyraził nadzieję na dalszą pracę nad ustawą w komisji i zaapelował o jej uchwalenie. Skupił się na potrzebie uchylenia art. 70 § 6 pkt 1 Ordynacji podatkowej, który umożliwia nadużycia ze strony organów podatkowych w kwestii przedawnienia zobowiązań. Argumentował, że obecne przepisy są niesprawiedliwe i podważył ich konstytucyjność, powołując się na opinie Trybunału Konstytucyjnego, NSA, ministra sprawiedliwości i Krajowej Rady Doradców Podatkowych.
Wszczęcie postępowania karnego skarbowego staje się w wielu przypadkach narzędziem o charakterze instrumentalnym, którego celem nie jest ściganie faktycznych przestępstw, lecz jedynie uniemożliwienie przedawnienia zobowiązań podatkowych. (Poseł krytykuje nadużywanie postępowań karnych skarbowych.)
Takie działania godzą nie tylko w prawa podatników, ale także w ogólną stabilność prawną w Polsce. (Poseł podkreśla negatywne konsekwencje obecnych przepisów.)