Kandydat na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego Trybunału Stanu - Pan Jacek Dubois.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pani Sabina Grabowska.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marek Mikołajczyk.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Przemysław Rosati.
Poselski projekt uchwały w sprawie ustalenia liczby wicemarszałków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
W 1997 uzyskała magisterium z marketingu na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ukończyła studia podyplomowe z dziennikarstwa i zarządzania informacją na Uniwersytecie Wrocławskim (2005), menedżerskie studium podyplomowe na macierzystej uczelni (2007) oraz studia podyplomowe z zarządzania i finansowania infrastruktury drogowej w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. W latach 1997–2006 pracowała w Urzędzie Miejskim w Nowej Rudzie, z czego osiem lat na stanowisku inspektora ds. polityki informacyjnej. Była redaktorem naczelnym biuletynu samorządowego „Info Nowa Ruda”, współpracownikiem UM z organizacjami pozarządowymi oraz dyrektorem Gminnego Centrum Informacji w tym mieście. W latach 2002–2007 prowadziła firmę Rebel Music, która zajmowała się opieką techniczno-organizacyjną oraz wydawaniem…
3887
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka zadała pytania dotyczące programu 'Poland. Business Harbour', wyrażając obawy o jego potencjalne wykorzystanie przez Rosjan i obywateli innych krajów wysokiego ryzyka migracyjnego, oraz pytając o datę jego zakończenia i możliwość wjazdu Rosjan do Polski po wybuchu wojny w Ukrainie.
Czy to prawda, że program 'Poland. Business Harbour', który miał w swojej idei pomóc Białorusinom, został udostępniony Rosjanom i osobom z innych krajów o dużym ryzyku migracyjnym i stanowił zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego kraju, dla bezpieczeństwa Polski? (Posłanka Wielichowska pyta o dostęp Rosjan do programu i związane z tym zagrożenia.)
Czy po napaści Rosji na Ukrainę Rosjanie nadal mogli wjeżdżać dzięki tej wizie do Polski? (Posłanka dopytuje o możliwość wjazdu Rosjan po wybuchu wojny.)
Posłanka wygłosiła krótkie pytanie dotyczące kontroli jakości żywności w kontekście potencjalnego przystąpienia Ukrainy do UE i umowy z Mercosurem. Dopytywała o to, kto i jak będzie badał produkty żywnościowe pod kątem bezpieczeństwa.
Kto i w jaki sposób będzie badał produkty żywnościowe i wystawiał im atesty, że są przede wszystkim zdrowe i bezpieczne dla nas wszystkich? (Posłanka pyta o procedury kontroli jakości żywności w związku z potencjalnym rozszerzeniem UE i umową handlową.)
Posłanka pochwaliła działania Ministerstwa Rodziny w zakresie opieki nad dziećmi, sprostowała dane dotyczące skuteczności programu in vitro i podkreśliła awans Polski w rankingu leczenia niepłodności.
Otóż nie, mamy tych ciąż już prawie 7 tys., a 20 tys. par jest zakwalifikowanych do dalszego leczenia. (Posłanka Wielichowska z dumą sprostowuje dane dotyczące programu in vitro, oklaskiwana przez część sali)
I jeszcze jedna dobra informacja: po pół roku działania naszego programu Polska awansowała w ˝Europejskim atlasie polityk leczenia niepłodności˝ z 42. miejsca na 19. (Posłanka Wielichowska ogłasza sukces programu, co wywołuje poruszenie)
Posłanka wygłosiła krótkie noworoczne życzenia dla wszystkich, szczególnie dla poszkodowanych przez powódź, podkreślając potrzebę stabilności i wspólnego budowania lepszej przyszłości.
W tym szczególnym czasie życzę państwu zdrowia, siły i odrobiny spokoju wśród codziennych trudności. (Posłanka składa noworoczne życzenia)
Posłanka z PiS skrytykowała brak konkretnych działań UE w zakresie zabezpieczenia infrastruktury krytycznej, mimo istnienia formalnych dyrektyw. Zapytała o plany wykraczające poza formalne nakazy.
Docenić należy fakt, że to bezpieczeństwo zostało przyjęte za główny, wiodący temat prezydencji.
A zatem chciałabym zapytać, czy istnieje szansa na podjęcie konkretnych działań służących zabezpieczeniu infrastruktury krytycznej w Polsce oraz w innych krajach unijnych, poza tylko i wyłącznie formalnymi nakazami, które nie prowadzą do niczego więcej aniżeli budowania przeświadczenia, że nic w sprawie zabezpieczenia infrastruktury krytycznej się nie dzieje. (Oklaski)