Poselski projekt uchwały w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 lipca 2024 r. w sprawie wyrażenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie posła Marcina Romanowskiego oraz uchwał Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 lipca 2024 r. w sprawie wyrażenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Marcina Romanowskiego.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o sejmowej komisji śledczej.
Poselski projekt uchwały w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 czerwca 2024 r. w sprawie wyrażenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Michała Piotra Wosia.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w latach 2023-2025 oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym.
Brak druków
Ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Elblągu, następnie w 2001 studia teologiczne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracował w księgarni i jako nauczyciel w szkole podstawowej w Pasymiu. Zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości, od 2005 do 2007 był dyrektorem biura senatorskiego Jerzego Szmita. Później zatrudniony jako wychowawca w Ochotniczym Hufcu Pracy. W 2006, 2010 i 2014 wybierany na radnego sejmiku warmińsko-mazurskiego, był jego wiceprzewodniczącym w IV i V kadencji. Działacz Akcji Katolickiej. Zasiadał też w radzie programowej Radia Olsztyn. 8 grudnia 2015 został powołany na stanowisko wojewody warmińsko-mazurskiego. W wyborach w 2019 bezskutecznie kandydował do Sejmu w okręgu olsztyńskim. Mandat poselski uz…
11
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił oświadczenie dotyczące wpływu demografii i rozwoju sztucznej inteligencji na rynek pracy w przyszłości. Zwrócił uwagę na konieczność przygotowania legislacyjnego, administracyjnego, podatkowego, a także dostosowania systemu edukacji do tych zmian. Zapytał, jakie działania rząd podejmuje w celu przygotowania publicznych służb zatrudnienia do nadchodzących wyzwań, krytykując jednocześnie projekt ustawy za brak uwzględnienia tych aspektów.
Rynek pracy w najbliższych latach będzie kształtowany przez demografię i rozwój AI.
Według prognoz GUS do 2060 r. w Polsce ubędzie 6,7 mln mieszkańców.
Niestety w projekcie ustawy nie odnalazłem śladu świadomości tych wyzwań u rządzących.