Poselski projekt uchwały w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 28 czerwca 2024 r. w sprawie wyrażenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła Michała Piotra Wosia.
Poselski projekt uchwały w sprawie budowy Muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej oraz Centrum Prawdy i Pojednania im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Chełmie.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Minister Zdrowia Izabeli Leszczyny.
Poselski projekt ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Powstania Zamojskiego i Pamięci Dzieci Zamojszczyzny.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru uzupełniającego do składu osobowego Komisji Śledczej do zbadania legalności, prawidłowości oraz celowości działań podjętych w celu przygotowania i przeprowadzenia wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 2020 roku w formie głosowania korespondencyjnego.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
W 1995 ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, a w 1998 studia podyplomowe z rozwoju podmiotów gospodarczych w Wyższej Szkole Bankowości i Finansów w Katowicach. W 2017 uzyskał stopień doktora nauk społecznych na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego na podstawie pracy pt. Znaczenie samorządu gospodarczego w Polsce w zakresie realizacji zadań rynku pracy. Objął funkcję dyrektora naczelnego Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Był członkiem Wojewódzkiej Rady Zatrudnienia i ekspertem kilku projektów finansowanych przez Unię Europejską. Jest współautorem książki Targi jako instrument marketingu wystawienniczego. W 2002 został radnym sejmiku śląskiego z wynikiem 3067 głosów w okręgu chorz…
36
4
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł PiS oskarżył rządzącą koalicję o hipokryzję i próbę manipulacji wyborami prezydenckimi, zarzucając im powoływanie się na instytucje, których sami nie uznają. Podkreślił, że o sprawach ustrojowych powinni decydować Polacy.
Wiecie, co władza chce zrobić? Chce dokonać skoku na wasze wolności, chce dokonać skoku na wybory prezydenckie, zabrać wam tę wolność. (Oskarżenie o zamach na wolność i wybory)
Tutaj siedzą najwięksi hipokryci świata, tak, po tej stronie. Oni rządzą dzisiaj Polską. (Ostre określenie posłów KO)
Ci hipokryci siedzą tutaj, ponieważ sąd, o którym oni mówią, że nie jest sądem, zdecydował o tym, że oni mogą tutaj siedzieć, uznał ważność wyborów. (Wypomnienie hipokryzji)
Czy to jest logiczne? Czy to jest normalne? Ci hipokryci próbują wam tak naprawdę zabrać wasze wolności i jeszcze chcą powiedzieć, że to Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, Europejski Trybunał Praw Człowieka tak zdecydował. (Pytanie retoryczne i oskarżenie o manipulację)
Otóż chcę wam powiedzieć, że polski Trybunał Konstytucyjny powiedział, że oni nie mają prawa nic powiedzieć w tej sprawie, nic, bo w sprawach ustrojowych decydujemy my tutaj, Polacy, a nie oni. (Podkreślenie suwerenności Polski)
Poseł wygłosił krótkie, emocjonalne oskarżenie pod adresem rządu, nawiązując do aresztowania byłego marszałka województwa śląskiego. Zasugerował powiązania z korupcją i zwrócił się z pytaniem do premiera o tę sprawę, mimo prób przerwania jego wypowiedzi przez Marszałka Sejmu.
Ale to już kwestia osądzenia przez sądy w wolnej Polsce, wolnej od was.
Wasz kolega, były marszałek województwa śląskiego, wicemarszałek, przebywa w areszcie od wielu miesięcy. Został wyprowadzony przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego prosto z gabinetu, do sądu, a z sądu do aresztu w kajdankach, proszę sobie wyobrazić.
W tle jest ogromna korupcja. Pan o tym doskonale wie.
Poseł wygłosił krytyczną opinię na temat projektu ustawy o przystąpieniu Polski do Prokuratury Europejskiej. Zakwestionował korzyści dla obywateli, wskazując na koszty, utratę suwerenności i dostęp innych państw do polskich systemów prokuratorskich. Podkreślił dobrą współpracę z Prokuraturą Europejską bez konieczności przystępowania do niej i zakończył apelem o odrzucenie projektu.
Niech pan wymieni chociaż pięć tez, powie, co obywatel na tym zyska, bo chcę powiedzieć, że przez ostatnie lata nie byliśmy w Prokuraturze Europejskiej, ale dobrze z nią współpracowaliśmy.
To są dziesiątki milionów złotych w ciągu kilku lat.
Dopuszczamy innych do naszych systemów prokuratorskich. My tego nie chcemy.
Oddajemy część naszej suwerenności.
Nie jesteśmy żadnymi baranami, żeby robić to samo, co robią inne kraje, przystępując. Nic obywatel na tym nie zyska.
Poseł w trybie nadzwyczajnym bronił programu „Praca dla więźniów” realizowanego za poprzedniej kadencji. Podkreślił wysoki poziom zatrudnienia więźniów i odpierał zarzuty o nieprawidłowości, wskazując na 8% odpis na fundusz. Krytykował obecną władzę za niszczenie programu i skupianie się na personalnych rozgrywkach w jednostkach penitencjarnych.
My, panie pośle, tylko możemy się szczycić tym, że taki program powstał.
Chciałbym, żeby wszyscy wiedzieli, że dzięki temu programowi prawie 100% więźniów, którzy mogą pracować - bo wiadomo, że tzw. N-ki, niebezpieczni więźniowie, nie mogą - pracowało.
Widzi pan, nawet systemu pan nie zna.
Tak, my to zrobiliśmy, a wy niszczycie ten program.
Właśnie w tej chwili niszczycie ten program, za to jeśli chodzi o posady, personalne rozgrywki, to w tym jesteście mistrzami, żeby w tej chwili usadowić swoich w jednostkach penitencjarnych.