Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Poselski projekt uchwały w sprawie protestów rolników i rozwiązania trudnej sytuacji w polskim rolnictwie.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt uchwały w sprawie ustalenia liczby wicemarszałków Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Ukończył studia historyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie w 1990 oraz prawnicze w filii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Rzeszowie w 1998. W 2003 obronił na Akademii Obrony Narodowej doktorat z zakresu nauk o wojskowości. W 2016 wydano jego publikację zatytułowaną Granica w ogniu. 35. „Przemyska” Komenda Odcinka WOP w działaniach przeciw OUN i UPA w latach 1945–1948. W 2017 został doktorem habilitowanym nauk społecznych na Akademii Sztuki Wojennej. Pracował jako nauczyciel historii w Przemyślu. W latach 1980–1986 działał w nieformalnym opozycyjnym ruchu wewnątrz Związku Harcerstwa Polskiego, następnie należał do Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. W latach 1986–1990 kierował Niezależnym Zrzeszeniem Studentów na krakowskiej WSP, później związany z Konfederacją Polski Ni…
79
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił oświadczenie krytykujące działania rządu w sprawie relacji polsko-ukraińskich, zarzucając premierowi Tuskowi hipokryzję i zaniedbanie w kwestiach ekshumacji ofiar Wołynia, budowy pomników oraz wsparcia dla Polaków na Ukrainie.
Premier Tusk z rządem co zrobili? Zaczęli negocjować, że będą budować w Polsce pomniki dla sprawców ludobójstwa, w tym Holokaustu, czyli po prostu ewenement w dziejach świata, że bandytom będzie się budować pomniki. (Poseł Zapałowski oskarża rząd o plany budowy pomników dla sprawców ludobójstwa)
Niech do piekła pójdą ci, którzy wyciągają historię (Poseł Zapałowski cytuje słowa premiera Tuska i krytykuje jego zmianę stanowiska w sprawie Wołynia).
Domu Polskiego się nie będzie odbudowywać, bo to z punktu widzenia budżetu państwa nieekonomiczne, bo trwa wojna, ale budynki we Lwowie będzie odbudowywał, bo to jest ekonomicznie. (Poseł Zapałowski ironizuje na temat priorytetów rządu w kwestii odbudowy budynków we Lwowie).
Poseł Konfederacji poparł projekt ustawy o zmianie ustawy o IPN, argumentując, że podobne regulacje powinny były zostać wprowadzone już dawno. Podkreślił skalę zbrodni ukraińskich nacjonalistów na Polakach i Żydach podczas II wojny światowej i skrytykował gloryfikowanie sprawców Holokaustu. Zaapelował o ekshumacje i weryfikację tożsamości osób pochowanych w miejscach pamięci.
Szanowni państwo, ukraińscy naziści wymordowali ponad 600 tys. polskich obywateli, to jest 10% polskich strat osobowych w II wojnie światowej, i ponad 400 tys. Żydów. (Podkreślenie skali zbrodni ukraińskich nacjonalistów).
Jeżeli dzisiaj rząd Tuska negocjuje z Ukraińcami w sprawie jakichkolwiek pomników - i już nie chodzi o kontekst historyczny - to muszą być ekshumacje, musi być sprawdzone, nie tylko przez usłużnych polityków, przepraszam: historyków, kto tam leży. (Krytyka negocjacji rządu w sprawie pomników bez ekshumacji).
Mieliśmy do czynienia z sytuacją, gdy w 1945 r. i 1946 r. były trzy napady na Birczę. Kto bronił Birczy? Byli żołnierze AK i BCh, samoobrony i żołnierze Wojska Polskiego, a wśród nich byli żołnierze 27. Wołyńskiej Dywizji AK. A kto atakował? Sprawdzałem to: w 100% dowódcami byli: byli esesmani, byli policjanci, byli żołnierze Wehrmachtu i ci, którzy mordowali, ci, którzy 3 lata wcześniej w Starej Birczy w jednym akcie wymordowali 700 Żydów. (Opis ataku na Birczę i identyfikacja napastników).
Dlatego mówię, że na Grób Nieznanego Żołnierza powinna wrócić tablica z nazwą: Bircza. To jest po prostu bezwzględne. (Apel o upamiętnienie Birczy na Grobie Nieznanego Żołnierza).
Proszę państwa, pomnik w Monasterzu nie może powstać, zanim nie będzie badań, kto tam leży. Dokumenty świadczą o tym, że to są ci, którzy mordowali Żydów. W samym lubaczowskim zamordowali ponad 1,6 tys. osób, a tysiące Żydów i Polaków zaprowadzili do obozów w Bełżcu i w innych miejscach. (Sprzeciw wobec budowy pomnika w Monasterzu bez badań).
Poseł z Konfederacji krytykuje wiceministra klimatu za zatrudnianie osób z organizacji pozarządowych i zlecanie im recenzji uwag resortowych, co uważa za konflikt interesów i niegospodarność. Twierdzi, że wiceminister faworyzuje 'zielonych bolszewików' i działa na szkodę Skarbu Państwa.
Wiceminister klimatu Michał Dorożała, człowiek, który patologicznie nienawidzi myśliwych, jak prasa podaje, jest swoistym guru zielonych bolszewików. (Ostra krytyka wiceministra klimatu)
Czy z ministerstwa klimatu zwolniono już wszystkich merytorycznych urzędników i nie ma komu zlecać merytorycznego odniesienia się do zgłoszonych projektów uwag? (Pytanie retoryczne podważające kompetencje ministerstwa)
Po prostu ministrowi Dorożale wolno, zielonym bolszewikom wszystko wolno. (Podsumowanie z użyciem oskarżycielskiego tonu)
Poseł z Konfederacji poparł zmiany w ustawie o znakach Sił Zbrojnych, akcentując znaczenie farb w samolotach. Apelował o czerpanie z tradycji I Rzeczypospolitej i powrót do powszechnego przeszkolenia wojskowego. Skrytykował biurokrację w armii, podając przykłady zbierania łusek i jazdy adaptacyjnej.
Dlaczego my tak mało czerpiemy z tradycji, zwłaszcza I Rzeczypospolitej, państwa, które istniało przez kilkaset lat i stworzyło dzięki naszej armii największe mocarstwo w regionie? (Poseł pyta, dlaczego nie nawiązuje się do tradycji I Rzeczypospolitej).
Ustawa idzie w miarę szybkim trybem, ale armia polska nie może sobie poradzić od kilku lat z tak prostymi rzeczami, o których się mówi, jak np. obowiązek zbierania i liczenia łusek po strzelaniu. (Poseł krytykuje biurokrację w wojsku na przykładzie zbierania łusek).
Cóż to jest jazda adaptacyjna? Dostarczany jest samochód osobowy do wojska i dwóch żołnierzy musi jeździć 20 godzin z nowym kierowcą, bo on musi się zaadaptować. (Poseł ironizuje na temat procedury jazdy adaptacyjnej w wojsku).
Poseł skrytykował projekt ustawy o broni, zarzucając autorom brak wiedzy o różnicach między posiadaczami broni i myśliwymi oraz ignorowanie problemu nielegalnej broni. Podkreślił rolę myśliwych w obronie kraju i wezwał do zwiększenia dostępu do broni, krytykując działania partii Hołowni.
Co trzeba mieć w głowie, żeby zrównywać posiadaczy broni do ochrony osobistej z myśliwymi? (Krytyka projektu ustawy, porównanie posiadaczy broni do ochrony osobistej i myśliwych)
Nie macie pojęcia, że średnio w ostatniej dekadzie 12 policjantów rocznie popełnia samobójstwo za pomocą broni własnej. (Argument o samobójstwach policjantów jako kontrargument do zaostrzania przepisów)
Dzisiaj na drukarce 3D można sobie wydrukować pistolet, z którego można strzelać, a wy czepiacie się myśliwych, którzy nie popełniają przestępstw za pomocą broni. (Argument o nieefektywności proponowanych zmian w ustawie)
W pierwszych dniach wojny zaapelowano do myśliwych i nakazano im używać broni do obrony ojczyzny. (Argument o roli myśliwych w obronie kraju)
Powinniśmy się dzisiaj zastanawiać, jak zwiększyć dostęp do broni, bo mamy najmniejsze współczynniki w Europie. (Postulat zwiększenia dostępu do broni)