Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniu pieniężnym z tytułu pełnienia funkcji sołtysa.
Poselski projekt uchwały w sprawie kontynuacji Programu Inwestycyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Poselski projekt uchwały w sprawie trudnej sytuacji w rolnictwie i spełnienia postulatów strajkujących rolników.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcina Kierwińskiego.
Poselski projekt uchwały w sprawie przestrzegania zasad wolności i sprawiedliwości wyrażonych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.
Brak druków
W 1992 ukończył historię na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2002 został absolwentem studiów podyplomowych z zakresu kształcenia na odległość na Uniwersytecie Warszawskim. Pracował jako nauczyciel historii w Zespole Szkół nr 4 w Tomaszowie Lubelskim, następnie pełnił funkcję zastępcy kierownika urzędu rejonowego w tym mieście. Był też zatrudniony w biurze senatora Stanisława Majdańskiego. W latach 1999–2010 pracował jako starszy wizytator w Kuratorium Oświaty w Lublinie, od 2006 do 2008 zajmował stanowisko dyrektora zamojskiej delegatury kuratorium. Później zatrudniony jako dyrektor biura organizacyjno-prawnego urzędzie miejskim oraz dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Lubelskim. W 2017 ponownie został dyrektorem zamojskiej dele…
23
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł z PiS argumentował za zmianami w ustawie o IPN, mającymi na celu walkę z 'kłamstwem wołyńskim' i karanie za negowanie ludobójstwa Polaków przez ukraińskich nacjonalistów oraz propagowanie ideologii OUN-UPA.
Państwo w szczególności ma dbać o pamięć tych obywateli, którzy zostali zamordowani tylko dlatego, że byli Polakami. (Podkreślenie obowiązku państwa w kontekście pamięci historycznej).
Wiele osób jest zainteresowanych zacieraniem pamięci o ludobójstwie Polaków na Wołyniu i pozostałych terenach II Rzeczypospolitej dokonanym przez nacjonalistów ukraińskich. (Stwierdzenie o próbach zacierania pamięci o ludobójstwie).
Należy kategorycznie walczyć z próbami gloryfikowania zbrodniarzy i robienia z nich bohaterów. (Apel o walkę z gloryfikacją zbrodniarzy).
Poseł z PiS, Tomasz Zieliński, zwrócił uwagę na protest rolników przeciwko polityce KE i rządu Tuska. Zapytał ministra o niekorzystne dla Polski porozumienie z Mercosurem, rzekomo zawarte po wyborach prezydenckich. Zakwestionował też tezę o globalnym oczekiwaniu na polską prezydencję.
Czy prawdą jest, jak podaje niemiecka prasa, że premier polskiego rządu zgodził się na skrajnie niekorzystne dla naszego kraju, a bardzo korzystne dla Niemiec, porozumienie z krajami Mercosuru, ale dopiero po wyborach prezydenckich? (Poseł zadaje pytanie, powołując się na doniesienia niemieckiej prasy, sugerując niekorzystne porozumienie dla Polski).
Cały świat pewnie nie, ale obawiam się, że duża część krajów Ameryki Południowej na pewno. (Poseł komentuje entuzjazm wobec polskiej prezydencji, sugerując, że jest on przesadzony i dotyczy głównie Ameryki Południowej).
Poseł zapytał ministra o skuteczność krajowych sankcji wprowadzonych w 2020 roku, pytając o liczbę naruszeń, nałożone kary i ich odstraszający charakter, szczególnie w kontekście przedsiębiorców z regionu przygranicznego z Ukrainą.
Dzięki temu aktowi można było zastosować krajowe, niezależne od sankcji wprowadzonych przez całą Unię Europejską mechanizmy sankcyjne, które - jak czytamy w uzasadnieniu - muszą być skuteczne, proporcjonalne i odstraszające, a także przewidywać odpowiednie środki konfiskaty dochodów z takich naruszeń. (Poseł opisuje ustawę, nad którą toczy się debata.)
Czy rzeczywiście w ocenie rządu dzisiaj te sankcje skutecznie odstraszają, o co m.in. apelują przedsiębiorcy z mojego regionu sąsiadującego bezpośrednio z Ukrainą? (Poseł zadaje pytanie retoryczne, sugerując wątpliwości co do skuteczności sankcji.)
Poseł podkreślił wagę ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej, wspominając ich zasługi w czasie II wojny światowej i represje po jej zakończeniu. Uważa, że ustanowienie święta 14 lutego jest godnym uhonorowaniem ich poświęcenia.
Nie sposób w tak krótkim czasie wymienić nawet niewielkiej części dokonań i zasług żołnierzy AK, ale pozwolę sobie wspomnieć o moim regionie i o udziale żołnierzy Armii Krajowej w powstaniu zamojskim, gdzie wspólnie z Batalionami Chłopskimi zatrzymane zostały mordy oraz wysiedlenie mieszkańców Zamojszczyzny, która miała być pierwszym terytorium całkowicie przez Niemców wynarodowionym. (Poseł opisuje zasługi AK, podkreślając ich rolę w powstaniu zamojskim).
Należy także podkreślić rolę Armii Krajowej w skutecznej walce z nacjonalistami ukraińskimi, którzy dokonywali rzezi Polaków. (Poseł zwraca uwagę na walkę AK z ukraińskimi nacjonalistami).
Po zakończeniu wojny wielu żołnierzy Armii Krajowej było torturowanych i mordowanych przez rządzące w Polsce władze komunistyczne. (Poseł opisuje prześladowania żołnierzy AK po wojnie).
Wielu więziono, w podręcznikach fałszowano o nich historię. (Poseł mówi o fałszowaniu historii AK w podręcznikach).