Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia 90. rocznicy uchwalenia pierwszej ustawy o ochronie przyrody w Polsce.
Poselski projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.
Poselski projekt ustawy - Przepisy wprowadzające ustawę o Trybunale Konstytucyjnym.
Poselski wniosek o odwołanie ze stanowiska członka Komisji do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich - Pana Łukasza Kondratko.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo pocztowe oraz ustawy o zmianie ustawy - Prawo pocztowe.
Córka Henryka i Aleksandry. Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (2008). W 2021 ukończyła studia podyplomowe z administracji i zarządzania w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Działaczka Platformy Obywatelskiej, objęła funkcję przewodniczącej miejskich struktur partii. Od 2008 zajmowała stanowisko dyrektora biura poselskiego Krzysztofa Brejzy. W 2010 wybrana na radną miejską w Inowrocławiu, w 2014 i 2018 uzyskiwała reelekcję. Pełniła funkcję wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Inowrocławia. W 2019 została naczelnikiem wydziału kultury i promocji w Starostwie Powiatowym w Inowrocławiu. W wyborach w tym samym roku z listy Koalicji Obywatelskiej została wybrana na posłankę IX kadencji, otrzymując 14 407 głosów w okręgu bydgoskim. W 2023 bez powodzenia u…
31
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka przedstawiła stanowisko klubu KO, rekomendując przyjęcie projektu ustawy o zmianie ustawy o VAT, akcyzie i innych ustawach. Zmiany obejmują obniżki VAT na niektóre towary, doprecyzowanie przepisów, ułatwienia dla przedsiębiorców oraz modyfikacje w zakresie akcyzy.
W związku z postulatami dotyczącymi jednakowego traktowania na gruncie VAT produktów higienicznych dla kobiet za zasadne uznano ujednolicenie stawki VAT na te towary przez obniżenie stawki z 23% do 5%. (Posłanka argumentuje obniżenie VAT na produkty higieniczne dla kobiet.)
Zniesienia obowiązku integracji kas rejestrujących on-line z terminalami płatniczymi. (Posłanka informuje o zniesieniu obowiązku integracji kas fiskalnych online z terminalami.)
Posłanka wygłosiła poparcie dla projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług, ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw. Podkreśliła pozytywny wpływ planowanych zmian na podatników i zapytała ministra o szacunkową liczbę beneficjentów.
Czy ministerstwo może wskazać liczbę podmiotów, osób, które na tych rozwiązaniach skorzystają, patrząc oczywiście na dotychczasowe dane? (Posłanka Łośko kieruje pytanie do ministra o liczbę beneficjentów proponowanych zmian)
Posłanka z Koalicji Obywatelskiej poparła projekt ustawy o zmianie podatku akcyzowego, argumentując to koniecznością ograniczenia dostępności wyrobów nikotynowych dla młodzieży poprzez opodatkowanie nowych kategorii produktów i podniesienie cen. Celem jest ochrona zdrowia publicznego i ograniczenie uzależnień.
Oczekiwanym efektem zmian wprowadzanych w ustawie o podatku akcyzowym jest ograniczenie dostępności, przede wszystkim ograniczenie dostępności cenowej, urządzeń do waporyzacji, szczególnie jednorazowych papierosów elektronicznych, zwłaszcza dla młodszej części społeczeństwa, rozpoczynającej swój kontakt z używkami prowadzącymi do uzależnień skutkujących nieodwracalnymi szkodami zdrowotnymi. (Posłanka tłumaczy cel ustawy)
Mając na względzie fakt, iż ceny wpływają silnie na konsumpcję, i dramatyczny wzrost korzystania młodzieży z nikotyny, proszę o przyjęcie projektu ustawy. (Posłanka apeluje o przyjęcie ustawy)
Posłanka wygłosiła stanowisko Klubu Koalicja Obywatelska wobec projektu ustawy o zmianie ustawy o VAT, akcyzie i innych. Projekt ujednolica opodatkowanie podobnych wyrobów, wprowadza zerowy VAT na statki ratownicze, obniża VAT na kubeczki menstruacyjne do 5% i przedłuża obniżony VAT na niektóre wyroby medyczne. Ustawa wydłuża też mechanizm odwrotnego obciążenia VAT na energię i gaz do końca 2026 r. i wprowadza zwolnienia z akcyzy dla samochodów używanych w badaniach naukowych. Posłanka podkreśliła, że ustawa odpowiada na postulaty podatników i wniosła o jej przyjęcie.
Obecnie dostawa takich statków jest opodatkowana stawką VAT w wysokości 23%.
Następuje też przedłużenie stawki VAT w wysokości 8% dla dostawy wyrobów medycznych wprowadzonych do obrotu na podstawie poprzednio obowiązującej ustawy oraz obniżenie stawki VAT na dostawę kubeczków menstruacyjnych z 23% do 5% w związku z postulatami jednakowego traktowania na gruncie VAT produktów higienicznych dla kobiet.
Ustawa przedłuża również do 31 grudnia 2026 r. stosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia VAT na gaz, energię elektryczną i uprawnienia do emisji CO2, co ograniczy przenoszenie kosztów w cenie towarów na konsumenta.