Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia bohaterów Rewolucji 1905 roku w 120. rocznicę jej wybuchu.
Poselski projekt uchwały w sprawie upamiętnienia 105. rocznicy Zaślubin Polski z Morzem w Pucku.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
W 1985 ukończyła studia magisterskie z filologii rosyjskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 1999 na tej samej uczelni została absolwentką studiów podyplomowych z języka polskiego. W 2004 uzyskała licencjat z języka angielskiego w nauczycielskim kolegium języków obcych. Pracowała jako nauczycielka języka rosyjskiego, polskiego i angielskiego, a także lektorka języka polskiego. Działała w Związku Nauczycielstwa Polskiego. Współtworzyła i objęła funkcję prezesa w Stowarzyszeniu Nasze Kaliskie. Zaangażowała się w działalność polityczną w ramach Platformy Obywatelskiej. W latach 2002–2010 była radną gminy Żelazków. W 2010, 2014 i 2018 uzyskiwała mandat radnej powiatu kaliskiego. W 2007 i 2015 bezskutecznie kandydowała do Sejmu z listy PO w okręgu kaliskim. W 2019 ponownie ubie…
24
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka wygłosiła oświadczenie dotyczące problemu alkoholizmu w Polsce, przedstawiając niepokojące statystyki i apelując o podjęcie działań edukacyjnych i prozdrowotnych.
W Polsce jest 4-5 mln pijących, nadużywających alkoholu, uzależnionych, a podobno tych, którzy się leczą, jest 1,5 mln. (Posłanka przytacza zatrważające statystyki dotyczące alkoholizmu w Polsce).
tylko w moim mieście - z 660 do ponad 900 przez 3 lata, w ciągu 3 lat. (Posłanka podkreśla dynamikę wzrostu liczby osób uzależnionych od alkoholu w Kaliszu).
Posłanka wygłosiła poparcie dla projektu ustawy rozszerzającej katalog przestępstw z nienawiści, podkreślając konieczność edukacji i dostosowania prawa do standardów europejskich. Skrytykowała poprzednią władzę za bierność wobec dyskryminacji, zwłaszcza osób LGBT, i wezwała do walki z hejtem.
Pamiętamy słynne wybijanie szyb w siedzibie stowarzyszenia Stonewall, nazywanie osób LGBT sodomitami, ataki na tęczowe piątki, no i słynne: LGBT to nie ludzie, to ideologia. (Posłanka przywołuje przykłady ataków na osoby LGBT, aby podkreślić problem dyskryminacji)
Dlatego mówimy: dość, stop hejtowi. (Emocjonalny apel posłanki o zaprzestanie mowy nienawiści)
Posłanka KO skrytykowała PiS za niegospodarność, wysokie wydatki na kampanie medialne i manipulowanie gospodarką dla celów politycznych, zestawiając dane o inflacji i wzroście gospodarczym z czasów PiS z obecnymi prognozami.
Przykład z wczorajszego posiedzenia komisji ochrony środowiska na temat informacji o wykorzystywaniu Funduszu Leśnego: 13 mln wydano na 72 wydarzenia typu kampanie medialne i konkursy w czasie kampanii wyborczej, 355 tys. na fikcyjny etat posła Mateckiego, miliony na reklamy w zaprzyjaźnionych prawicowych mediach. (Posłanka podaje przykłady niegospodarności PiS)
Czy znacie siódme przykazanie? Bo ja znam: nie kradnij. I jeszcze: nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. (Posłanka zwraca się do posłów PiS z moralizatorskim pytaniem)
To wy w swojej hipokryzji i odwracaniu kota ogonem jesteście mistrzami... (Posłanka zarzuca PiS hipokryzję)
Posłanka z KO wyraziła radość z patriotycznego upamiętnienia i wspomniała o Mieczysławie Jałowieckim, który zakupił Westerplatte dla Polski, podkreślając jego zasługi i patriotyzm.
To piękne, że dzisiaj tutaj możemy się jednoczyć w patriotycznym wspomnieniu. (Na początku wypowiedzi, wyrażając poparcie dla upamiętnienia.)
Mój poprzednik tak pięknie to powiedział, co prawda niewiele zrozumiałam. To oczywiście żart. (Żartobliwe nawiązanie do poprzednika.)
Nie wiem, czy wiecie, kto to był. To był człowiek, który w 1919 r. kupił dla Polski Westerplatte. (Mówiąc o Mieczysławie Jałowieckim.)
Oficer, tak, ale też bardzo gorący patriota, przedstawiciel rządu Paderewskiego, który przysłużył się Polsce. (Odpowiadając na wtrącenie posła Plocke i podkreślając patriotyzm Jałowieckiego.)
Posłanka wyraziła poparcie dla programu opieki nad dziećmi do lat 3 i zadała pytania dotyczące jego przyszłości, dostępności dla samorządów, ewentualnych modyfikacji oraz metod monitorowania.
Czy jest perspektywa czasowa? Jaka jest perspektywa czasowa? Czy w dalszym ciągu samorządy, gdzie są jeszcze białe plamy, mogą się ubiegać o te środki? (seria pytań dotyczących przyszłości programu skierowanych do ministerstwa)