Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o dniach wolnych od pracy oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt uchwały w sprawie 106. rocznicy powstania rządu Daszyńskiego.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks karny.
Poselski projekt uchwały w sprawie uczczenia 119. rocznicy stracenia Stefana Okrzei.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o drogach publicznych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru składu osobowego Komisji do Spraw Dzieci i Młodzieży.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Z wykształcenia administratywista. W 2023 uzyskał magisterium na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu. Ukończył również studia podyplomowe typu MBA na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako pełnomocnik zarządu ds. zintegrowanego systemu zarządzania w międzynarodowej firmie Guala Closures DGS Poland. Został honorowym członkiem Polskiego Związku Niewidomych. Działacz Sojuszu Lewicy Demokratycznej i następnie Nowej Lewicy. Był asystentem eurodeputowanego Janusza Zemke. W wyborach samorządowych w 2014 bez powodzenia kandydował do Rady Miasta Włocławek (otrzymał 86 głosów). W kolejnych wyborach w 2018 zdobył mandat radnego, uzyskując 515 głosów. W 2024 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, otrzymując 1176 głosów. W grudniu 2021 powołany na funkcję przewodniczącego rady miejskiej, …
14
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił oświadczenie, w którym wyraził poparcie klubu Lewica dla projektu nowelizacji Prawa Lotniczego, podkreślając jego kompleksowość i korzyści dla obywateli, służb i rozwoju technologii dronowej.
Nowelizacja ustawy - Prawo lotnicze to ważny krok w kierunku modernizacji polskiego prawa i jego dostosowania do wyzwań XXI w. (Poseł podkreśla wagę nowelizacji w kontekście rozwoju technologii)
Dron to nie tylko narzędzie dla przemysłu i służb publicznych, ale także ogromna szansa na rozwój innowacyjnych usług i nowych miejsc pracy. (Poseł wskazuje na potencjał ekonomiczny rozwoju technologii dronowej)
Poseł z Lewicy wyraził poparcie dla nowelizacji Prawa lotniczego, argumentując, że zwiększa ona bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej, jest zgodna ze standardami NATO i nie obciąża nadmiernie inwestorów. Podkreślił, że regulacja ta jest krokiem we właściwym kierunku, zapewniając większą kontrolę nad infrastrukturą budowlaną wpływającą na ruch wojskowych statków powietrznych. Nowelizacja obejmuje również konstrukcje na polskich obszarach morskich. Poseł zaznaczył, że nowe przepisy nie narzucają obowiązku uzyskiwania nowych pozwoleń, a jedynie wprowadza wymóg zgłoszenia planowanej budowy.
Nasza przestrzeń powietrzna to zasób strategiczny, który wymaga nowoczesnych narzędzi zarządzania.
Nie możemy pozwolić sobie na luki prawne, które mogłyby prowadzić do niekontrolowanego powstawania obiektów mogących stanowić realne zagrożenie dla operacji lotniczych. (Uzasadnienie potrzeby nowelizacji)
Ta regulacja - to też warto podkreślić - nie narzuca obowiązku uzyskiwania nowych pozwoleń, a jedynie wprowadza wymóg zgłoszenia planowanej budowy, co w naszej ocenie jest procedurą minimalnie obciążającą inwestorów, a jednocześnie istotnie wzmacniającą system ochrony przestrzeni powietrznej. (Wyjaśnienie charakteru regulacji)
Poseł wyraził zaniepokojenie uchyleniem decyzji środowiskowej dla budowy zapory w Siarzewie, podkreślając jej znaczenie dla bezpieczeństwa regionu i pytając o podłoże decyzji. Zaapelował o pilne działania rządu w tej sprawie.
Zadaję sobie pytanie, czy brak decyzji środowiskowej to wynik rzeczywistych wątpliwości merytorycznych, czy może jest to decyzja o podłożu politycznym. (Poseł kwestionuje motywacje decyzji o uchyleniu decyzji środowiskowej dla zapory w Siarzewie, sugerując potencjalne podłoże polityczne.)
Czy mieszkańcy Włocławka i całego regionu mają cierpieć z powodu administracyjnych przepychanek? (Poseł wyraża oburzenie, że mieszkańcy mogą ponosić konsekwencje sporów administracyjnych.)
Stawiam również pytanie, czy organ, który blokuje realizację tej inwestycji, weźmie na siebie odpowiedzialność moralną i prawną w razie pęknięcia tamy we Włocławku. (Poseł stawia retoryczne pytanie o odpowiedzialność za potencjalne katastrofy, kierując je do organu blokującego inwestycję.)