Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa.
Poselski projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia nadużywania tymczasowego aresztowania oraz ochrony praw osób tymczasowo aresztowanych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od spadków i darowizn oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług.
Poselski projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia nadużywania tymczasowego aresztowania oraz ochrony praw osób tymczasowo aresztowanych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Mieszkał na Osiedlu Kolejowym w Suwałkach. Uczył się w Szkole Podstawowej numer 5 i I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Suwałkach, kształcił się w Szkole Głównej Handlowej. Uzyskał wykształcenie wyższe. Pracował w Agencji Nieruchomości Rolnych, zajął się prowadzeniem działalności gospodarczej w branży fotowoltaicznej. W 2006 bez powodzenia kandydował na radnego Suwałk z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2013 został jednym z warszawskich liderów Stowarzyszenia „Republikanie”, w 2015 został wiceprezesem stowarzyszenia. W 2017 współtworzył Partię Republikańską (zarejestrowaną w latach 2018–2019). Od czerwca 2018 do lutego 2019 pełnił funkcję jej skarbnika. Przystąpił później do partii Nowa Nadzieja, w listopadzie 2023 został prezesem jej regionu podkarpackiego. W 2023 kandydow…
12
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił poparcie dla ustawy o podmiotach obsługujących kredyty, podkreślając jej pozytywny wpływ na sektor bankowy i ochronę mikro, małych przedsiębiorców oraz konsumentów. Zasugerował dodanie możliwości wpłat gotówkowych, zaznaczając poparcie branży dla proponowanych regulacji.
Z branżą kredytową związany jestem od 2007 r. Uważam, że jest to bardzo dobra ustawa, to są bardzo dobre regulacje, które w jakiś sposób cywilizują ten sektor bankowy. (Poseł rozpoczyna swoją wypowiedź od przedstawienia swojego doświadczenia i wyrażenia zdecydowanego poparcia dla ustawy)
Mówimy tu o kredycie, w przypadku którego jest spóźnienie tak naprawdę tylko o 90 dni. To jest kredyt zagrożony, a nie kredyt wypowiedziany, więc jest różnica - to nie jest kredyt utracony. (Poseł wyjaśnia różnicę między kredytem zagrożonym a wypowiedzianym, podkreślając, że ustawa chroni przedsiębiorców już na wczesnym etapie problemów)
Poseł wyraził zadowolenie z możliwości skierowania projektu do komisji. Stwierdził, że przepisy dotyczące postępowań karno-skarbowych są nadużywane przez urzędy skarbowe do przedłużania terminu ściągalności podatków. Zaapelował o wcześniejsze wszczynanie postępowań i zapowiedział złożenie wniosku o prace w komisji.
Praktyką w urzędach skarbowych jest to, by stosować, rozpoczynać postępowania karno-skarbowe praktycznie w ostatnim miesiącu okresu, kiedy można to zrobić. (Poseł opisuje praktyki urzędów skarbowych)
Właśnie przykładowo w tym roku, na koniec tego roku mamy plagę takich pism wysyłanych do podatników po to, by uratować jeszcze rok 2019, by spróbować jeszcze z tego roku coś wycisnąć. (Poseł o 'pladze' pism z urzędów)
Poseł zakwestionował wysokie koszty polskiej prezydencji w Radzie UE, pytając o korzyści i szczegółowe wydatki, w tym koszt imprezy inaugurującej.
Wiele pięknych słów, wiele obietnic.
Pytanie, co Polska rzeczywiście zyska, przez 6 miesięcy wydając 400 mln zł.
Na każdą złotówkę polskiego podatnika, którą Polska będzie wydawać, powinniśmy patrzeć z dwóch stron, dlatego zejdźmy na dół, do tych podstawowych wydatków.
Poseł skrytykował premiera za sposób rozpoczęcia prezydencji UE, zarzucając mu ignorowanie protestujących rolników i ich postulatów, które powinny być uwzględnione w programie prezydencji. Zaznaczył, że rząd nie chroni polskiego rolnika.
Kilka dni temu byliśmy świadkami żenującego wydarzenia, kiedy to premier Donald Tusk usiłował pokazać, że otwiera naszą prezydencję. (Poseł opisuje otwarcie prezydencji przez premiera jako żenujące wydarzenie)
Widzieliśmy, że mimo pełnej sali w Teatrze Wielkim on tak naprawdę był tam sam i bardzo się denerwował. (Poseł opisuje zachowanie premiera podczas otwarcia prezydencji)
Ale wtedy na ulicach pojawili się rolnicy, jednak nikt do nich nie wyszedł, nikt nie chciał wysłuchać ich postulatów, a tymczasem rolnicy napisali program tej prezydencji. (Poseł kontrastuje zachowanie rządu wobec rolników z ich postulatami)
Nie chronicie, nie bronicie polskiego rolnika. (Poseł zarzuca rządowi brak ochrony polskich rolników)
Poseł wyraził zadowolenie z poparcia dla projektu ustawy o zmianie zasad stosowania tymczasowego aresztowania. Podkreślił potrzebę ograniczenia nadużywania aresztu tymczasowego i zwrócił uwagę na przypadki niesłusznego aresztowania. Zaproponował szersze wykorzystanie alternatywnych środków zapobiegawczych, takich jak areszt domowy i nadzór elektroniczny, ze względu na niższe koszty i przepełnienie więzień.
Znamy masę przypadków, gdy areszt tymczasowy był nadużywany, gdy niewinni ludzie spędzali miesiące w areszcie, a potem wychodzili i tak naprawdę nikt nie powiedział im nawet słowa ˝przepraszam˝.
Areszt tymczasowy, tak jak areszt wydobywczy, w który się areszt tymczasowy przekształca, musi być stosowany tylko i wyłącznie w przypadkach, kiedy ewidentnie widać, że... (przesłanka wysokiej kary)