Kandydat na stanowisko Zastępcy Przewodniczącego Trybunału Stanu - Pan Piotr Łukasz Juliusz Andrzejewski.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marek Czeszkiewicz.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Jan Majchrowski.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Adrian Salus.
Kandydat na stanowisko Wicemarszałka Sejmu RP - poseł Elżbieta Witek.
Brak druków
W 2001 uzyskał wykształcenie średnie ogólne w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Filipa Neri w Radomiu. Rozpoczął studia socjologiczne na Uniwersytecie Warszawskim, których jednak nie ukończył, został także czeladnikiem piekarniczym. Swoją działalność polityczną rozpoczął w 2001, kiedy to wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości, gdzie rozpoczął współpracę z Adamem Borowskim i Markiem Suskim. Bez powodzenia kandydował z listy PiS do sejmiku w 2002 oraz do Sejmu w wyborach w 2005. W wyborach samorządowych w 2006 startował do rady miejskiej w Radomiu; mandat radnego objął w 2007 w miejsce wybranego do Senatu Wojciecha Skurkiewicza. W 2010 nie uzyskał reelekcji. W wyborach w 2014 został wybrany na radnego sejmiku mazowieckiego V kadencji, gdzie objął stanowisko wiceprzewodniczącego Komisj…
21
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł wygłosił krytyczną ocenę projektu uchwały ws. Gruzji, zarzucając brak konkretów i skutecznych działań, a jednocześnie deklarując jej poparcie.
Ten projekt uchwały jest projektem miałkim i pozbawionym konkretów. (Krytyka projektu uchwały)
Wy się na to nie zgodziliście. (Oskarżenie rządzących o brak zgody na sankcje)
Ta uchwała w tej formule to wyraz dezercji państwa polskiego z roli przewodniej w całym regionie. (Mocne słowa o roli Polski)
Kiedyś to Polska była pierwsza w sprawach Gruzji. (Odwołanie do przeszłości)
Lepszy rydz niż nic, więc ją poprzemy. Ale ważne, żeby to wybrzmiało: nie chcecie konkretnych działań wobec przyjaciół Putina działających w Gruzji. (Deklaracja poparcia z jednoczesną krytyką)
Poseł sprostował intencje złożonego projektu, twierdząc, że celem było wsparcie rządu w działaniach dotyczących Gruzji, a nie atak. Ironicznie skomentował też zapowiedź delegacji opozycji z Gruzji do Polski.
Chcieliśmy dać polskiemu rządowi narzędzie, mocny mandat do występowania w tej sprawie, chcieliśmy zawrzeć apel i poparcie polskiego Sejmu, żeby móc upominać się o Gruzję. (Fogiel deklaruje intencje projektu uchwały)
Ale skoro dzisiejsze władze Gruzji zapowiadają delegacje partii opozycyjnych, to może wam się to podoba. (Oklaski) (Ironiczny komentarz Fogla do delegacji gruzińskiej opozycji)
Poseł skrytykował rządowy projekt ustawy o systemie wizowym, twierdząc, że nie odnosi się on do prawdziwych problemów, takich jak afera wizowa na Filipinach. Zarzucił rządowi okłamywanie Polaków i skupianie się na drobnych nieprawidłowościach, zamiast zająć się poważnymi aferami, które miały miejsce za czasów poprzedniego rządu.
Kiedy doszło do drobnych nieprawidłowości za rządów Prawa i Sprawiedliwości, to służby je wykryły i zatrzymały sprawców.
Co wy zrobiliście w sprawie afery wizowej na Filipinach? (Dzwonek) Nic. (Oklaski)