Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marcin Radwan-Röhrenschef.
Kandydat na członka Państwowej Komisji do spraw przeciwdziałania wykorzystaniu seksualnemu małoletnich poniżej lat 15 - Pani Karolina Maria Bućko.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła oraz niektórych innych ustaw.
Kandydat na członka Krajowej Rady Sądownictwa - poseł Tomasz Zimoch.
Przedstawiony przez Prezesa Rady Ministrów wniosek w sprawie wyboru członków Rady Ministrów.
Poselski wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Minister Klimatu i Środowiska Pauliny Hennig-Kloski.
Opinia Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa w sprawie poselskiego wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec Minister Klimatu i Środowiska Pauliny Hennig-Kloski.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz ustawy o funduszu sołeckim.
Ukończyła studia politologiczne – w 1999 uzyskała tytuł zawodowy licencjata w Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, a w 2001 magisterium na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, kształciła się również w zakresie analizy finansowej i controllingu na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu (ukończyła te studia w 2005). Pracowała jako dziennikarka lokalnej rozgłośni radiowej oraz dyrektor oddziału jednego z banków w Gnieźnie. Później związana z sektorem prywatnym, została dyrektorem generalnym w spółce prawa handlowego. W wyborach parlamentarnych w 2015 kandydowała do Sejmu w okręgu konińskim z pierwszego miejsca na liście partii Nowoczesna Ryszarda Petru. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 7306 głosów. 26 maja 2017 zastąpiła Katarzynę Lubnauer na stanowisku rzecznika prasowe…
29
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka skomentowała przyjęcie ustawy o rynku mocy, która wspiera bloki węglowe, krytykując Konfederację za głosowanie przeciwko niej. Podkreśliła, że ustawa zapewnia bezpieczeństwo energetyczne i stabilność zatrudnienia w sektorze węglowym.
To jest ustawa, szanowni państwo, która przedłuża wsparcie z rynku mocy dla jednostek niespełniających norm emisyjnych. (O ustawie o rynku mocy i jej skutkach)
Posłowie Konfederacji, którzy dzisiaj masowo podnoszą głosy przeciw wsparciu, głosząc wsparcie dla górników wydobywających węgiel i pracowników zatrudnionych w tych elektrowniach, w tych blokach węglowych, głosowali przeciwko tej ustawie. (O głosowaniu Konfederacji wbrew deklaracjom)
To ta właśnie ustawa, ten dokument - wiedzielibyście, gdybyście się nad nim pochylili, zechcieli się zastanowić, przeczytać, nad czym dzisiaj głosowaliśmy - daje właśnie bezpieczeństwo energetyczne państwu i zapewnia dalsze istnienie tym jednostkom. (O znaczeniu ustawy dla bezpieczeństwa energetycznego)