Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym.
Poselski projekt uchwały w sprawie zmiany Regulaminu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o umowach międzynarodowych.
Brak druków
Władysław Teofil Bartoszewski (ur. 22 października 1955 w Warszawie) – polski historyk, menedżer, nauczyciel akademicki i polityk, posiadający również obywatelstwo brytyjskie, doktor w dziedzinie antropologii kulturowej, poseł na Sejm IX i X kadencji, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych (od 2023).
21
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Sekretarz Stanu w MSZ odniósł się do kwestii wezwania ambasadora USA do MSZ. Wyjaśnił, że rząd prowadzi rozmowy ze Stanami Zjednoczonymi w sprawie decyzji podjętej przez poprzedniego prezydenta USA. Podkreślił, że Polska jest strategicznym partnerem USA i pracuje nad wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji.
Być strategicznym partnerem Stanów Zjednoczonych, a jednocześnie być uznawanym za nie w pełni godnych zaufania...
Ta sprawa jest wyjaśniana i aktywnie pracujemy nad tym tematem.
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych odniósł się do pytań o relacje Polski z nową administracją prezydenta Trumpa. Podkreślił strategiczny charakter partnerstwa i wspólne projekty w zakresie bezpieczeństwa i energetyki. Zaznaczył, że Polska jest ważnym partnerem handlowym USA, zwłaszcza w dziedzinie zbrojeń i importu LNG. Wyraził przekonanie o stabilności relacji polsko-amerykańskich, niezależnie od zmian politycznych w USA.
Wydajemy rocznie ok. 20 mld dolarów na zakupy uzbrojenia w Stanach Zjednoczonych, co stanowi mniej więcej 13% całej sprzedaży Stanów Zjednoczonych na świecie.
Zwracam uwagę, że jeśli chodzi o podejście Stanów Zjednoczonych do nas, to pan prezydent Trump wymienił z nazwy Polskę jako jedyne państwo, które wydaje wystarczająco dużo na obronność.
W związku z tym niezależnie od tego, czy rządzi jedna partia czy druga partia w Stanach Zjednoczonych, utrzymujemy kontakty z administracją i demokratyczną, i republikańską, tak jak utrzymywały je wszystkie pozostałe rządy w Polsce.