Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marek Małecki.
Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Józef Zych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o doręczeniach elektronicznych.
Poselski wniosek w sprawie wyboru pana Donalda Franciszka Tuska na Prezesa Rady Ministrów.
Kandydat na członka Krajowej Rady Sądownictwa - poseł Tomasz Zimoch.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektów ustaw dotyczących prawa do przerywania ciąży.
Córka Edwarda i Marii. Z wykształcenia pielęgniarka, w 2013 ukończyła studia z zakresu politologii i administracji publicznej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Zawodowo związana z urzędem gminy Limanowa, zatrudniona w wydziale inwestycji i zamówień publicznych. Zaangażowała się w działalność polityczną w ramach Polskiego Stronnictwa Ludowego. W 2006 uzyskała mandat radnej sejmiku małopolskiego III kadencji. W 2010 przez kilka ostatnich miesięcy tej kadencji pełniła funkcję przewodniczącej sejmiku (zastąpiła Andrzeja Sztorca, który objął wakujący mandat poselski). W tym samym roku nie uzyskała reelekcji w wyborach samorządowych. Radną wojewódzką z listy PSL została ponownie po czteroletniej przerwie w 2014. Po raz drugi objęła wówczas stanowisko przewodniczącej sejmiku na okres V …
38
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Posłanka z PSL-TD skrytykowała projekt ustawy o zmianie przepisów dotyczących broni, argumentując, że jest on nieprzemyślany, uderza w myśliwych, którzy pełnią ważną rolę w bezpieczeństwie państwa i złożyła wniosek o odrzucenie projektu.
Niezrozumiałe jest dla mnie stygmatyzowanie osób posiadających broń do celów łowieckich... (Krytyka projektu ustawy, który nakłada dodatkowe obowiązki na myśliwych)
Nałożenie obowiązku, aby w ciągu 3 miesięcy przebadano 130 tys. osób przy braku wystarczającej liczby specjalistów - mówię tutaj o lekarzach i psychologach - spowoduje utratę pozwoleń na broń. (Argument przeciwko projektowi ustawy, wskazujący na problemy logistyczne i finansowe)
Jest to więc świadome działanie zmierzające do rozbrojenia - podkreślam: do rozbrojenia - organizacji pozarządowej, jaką jest Polski Związek Łowiecki, która może służyć budowaniu bezpieczeństwa państwa dzięki umiejętnościom i doświadczeniu myśliwych. (Oskarżenie o celowe osłabianie organizacji myśliwskiej)
Kuriozalna jest dla mnie sytuacja przywoływana w uzasadnieniu, mówiąca o rosnącej liczbie wypadków na polowaniach. Absolutnie brak jest związku przyczynowo-skutkowego tego typu zdarzeń ze złym stanem zdrowia myśliwych. (Podważenie argumentacji projektu ustawy opartej na wypadkach na polowaniach)
W związku z powyższymi argumentami, które przytoczyłam, składam wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu tego kuriozalnego i nieprzemyślanego projektu ustawy. (Podsumowanie i wniosek o odrzucenie projektu ustawy)
Posłanka z PSL-Trzecia Droga wyraziła poparcie dla rządowego projektu ustawy o zmianie przepisów dotyczących ochrony cudzoziemców, argumentując to koniecznością wzmocnienia bezpieczeństwa państwa w obliczu instrumentalizacji migracji. Zaznaczyła, że ustawa wprowadza czasowe ograniczenia w składaniu wniosków o ochronę, z wyjątkami dla osób szczególnie wrażliwych. Klub PSL-Trzecia Droga będzie monitorować losy ustawy.
Destabilizacja stała się dla niekorzystnych dla Polski sił celem, chodzi o zaburzenie wewnętrznego mechanizmu bezpieczeństwa i porządku publicznego. (Mówiąc o przyczynach powstania projektu ustawy)
Coraz częściej mamy do czynienia z młodymi mężczyznami, którzy są doskonale wyszkoleni i przygotowani do działań sabotażowych, często również związani z przeszłością przestępczą. (Opisując zmieniający się profil migrantów)
Przerzut migratów przez polską granicę to element destabilizacji i próba wywołania chaosu wewnętrznego, a kiedy dołożymy do tego ataki różnymi przedmiotami i prowizoryczną bronią na polskich funkcjonariuszy, to już na pewno mamy do czynienia z naruszeniem bezpieczeństwa wewnętrznego. (Mówiąc o konsekwencjach nielegalnej migracji)
Ustawa, nad którą dzisiaj debatujemy, daje możliwość wprowadzenia na 60 dni czasowego ograniczenia prawa do złożenia wniosku o ochronę międzynarodową z możliwością przedłużenia na kolejny okres. (Przedstawiając główne założenia ustawy)