Poselski projekt uchwały w sprawie zmiany Regulaminu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt ustawy o Instytucie imienia Wincentego Witosa.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym.
Brak druków
W 1998 ukończył studia na Wydziale Historii Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Należał do Porozumienia Centrum, a następnie do Prawa i Sprawiedliwości. W latach 1999–2002 pełnił funkcję dyrektora kancelarii prezydenta Krakowa w okresie prezydentury Andrzeja Gołasia. W latach 2002–2005 był radnym Krakowa, wybranym z listy PiS. Pełnił też funkcję przewodniczącego krakowskiej Dzielnicy XVI Bieńczyce. Był członkiem katolickiej organizacji Rycerze Kolumba. W 2005 z listy Platformy Obywatelskiej w okręgu krakowskim został wybrany na posła V kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2007 po raz drugi uzyskał mandat poselski, otrzymując 15 808 głosów. W wyborach w 2011 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję, otrzymując 24 543 głosy. W latach 2010–2013 przewodniczył regionowi małopolskiemu P…
8
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki informuje o zmianach w finansowaniu infrastruktury sportowej, powrocie do współpracy z samorządami wojewódzkimi i kontynuacji kluczowych programów inwestycyjnych, takich jak modernizacja Orlików, budowa lodowisk i boisk piłkarskich. Podkreśla strategiczne cele i nowe podejście do podziału środków, a także wsparcie dla szkół mistrzostwa sportowego i likwidację skutków powodzi.
Rzeczywiście, tak jak tutaj już pan poseł zwrócił na to uwagę, jest duża zmiana od 2025 r., jeżeli chodzi o realizację inwestycji sportowych - 14 programów.
Uważamy, że powrót, który zresztą... Nasze formacje polityczne obiecywały w kampanii wyborczej przed wyborami w 2023 r., że taka współpraca, również w obszarze sportu, inwestycyjna będzie wracać na zasadzie zaufania.
Czyli po nasyceniu mniejszymi boiskami orlikowymi chcemy budować pełnowymiarowe boiska poza programem, który mamy dla akademii piłkarskich dla klubów ekstraklasy, pierwszej ligi i ekstraklasy kobiet.
Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki omówił program 'Aktywna szkoła' i potrzebę współpracy z samorządami w celu poprawy dostępności infrastruktury sportowej. Zwrócił uwagę na problem braku aktywności fizycznej wśród młodzieży i zapowiedział zmiany w programie inwestycji sportowych, w tym ciągły nabór wniosków.
Trzeba sobie jasno powiedzieć, że program ˝Aktywna szkoła˝ według nas w tym roku będzie jeszcze bardziej odpowiadał na te potrzeby. (Mówiąc o programie 'Aktywna szkoła' i jego roli w poprawie dostępu do infrastruktury sportowej)
Mogę jeszcze tylko przedstawić tutaj statystykę, zgodnie z którą dzieci i młodzież szkolna są dzisiaj o 7 kg cięższe niż w 1989 r. To jest oczywiście niedobra statystyka. (Podkreślając problem braku aktywności fizycznej wśród młodzieży)
Zmiana polega na tym, że nabór do tego programu będzie praktycznie ciągły, bo te inwestycje, jeżeli budują się we współpracy ze związkami sportowymi, nie powinny mieć określonego deadline'u czasowego, jeśli chodzi o składanie wniosków w danym roku. (Wyjaśniając zmiany w programie inwestycji sportowych)