Poselski projekt ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy o finansowym wsparciu tworzenia lokali socjalnych, mieszkań chronionych, noclegowni i domów dla bezdomnych, ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.
Poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie rozpoznawania przez Sąd Najwyższy spraw, związanych z wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyborami uzupełniającymi do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonymi w 2025 r.
Poselski projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy warunków prowadzenia działalności gospodarczej.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o drogach publicznych.
Ukończył prawo i ekonomię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Odbył też studia doktoranckie z prawa na macierzystej uczelni oraz studia podyplomowe z rachunkowości i finansów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Podjął pracę jako nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W 2006 bezskutecznie kandydował na radnego Ustrzyk Dolnych. Wstąpił do Polskiego Stronnictwa Ludowego, w wyborach w 2011 startował z jego ramienia do Sejmu. W wyborach samorządowych w 2014 został wybrany na urząd burmistrza Ustrzyk Dolnych z ramienia lokalnego komitetu. W 2018 z powodzeniem ubiegał się o reelekcję. W wyborach w 2019 bezskutecznie ubiegał się o mandat senatora (otrzymał 81 983 głosy). W 2021 przystąpił do Polski 2050 Szymona Hołowni, objął funkcję p…
120
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł skrytykował poprzedni rząd za prorosyjską politykę i podkreślił, że Polska przejmuje prezydencję w UE w kluczowym momencie. Wezwał do wzmocnienia wschodniej granicy i podążania w kierunku silnej Europy, a nie ścieżką Węgier czy Słowacji.
Przejmujemy prezydencję po kraju, który wziął azymut Unii Europejskiej na Wschód, który już nie tylko depcze zasady Unii Europejskiej, udzielając azylu politycznego, nie tylko uśmiecha się do Władimira Putina, lecz także podaje mu rękę i chce z nim współpracować. (Ostre oskarżenie poprzedniego rządu o prorosyjskie działania)
Nie idźmy drogą Węgier, nie idźmy drogą Słowacji, nie idźmy w kierunku Putina. (Apel o odcięcie się od polityki Węgier i Słowacji oraz Rosji)
Idźmy w kierunku nowoczesnej, dobrej Europy, a w niej - silnej Polski. (Wezwanie do budowy silnej Polski w ramach nowoczesnej Europy)
Poseł zaapelował o wzmocnienie współpracy transgranicznej z Ukrainą, szczególnie w kontekście rozwoju przejść granicznych i wsparcia lokalnego biznesu, w trakcie polskiej prezydencji w Radzie UE.
Ta zachodnia Ukraina prosi o jedno, zwłaszcza lokalne samorządy, żebyśmy w okresie prezydencji wzmocnili tę współpracę lokalną, współpracę pomiędzy samorządami, które są przy granicy, te, które są po stronie ukraińskiej, i te, które są po stronie polskiej. (Poseł opisuje prośbę ukraińskich samorządów o wzmocnienie współpracy transgranicznej).
Lokalny biznes, lokalna gospodarka w takich powiatach jak bieszczadzki, przemyski czy lubaczowski na tej wojnie też dość mocno ucierpiały, bo ten handel przygraniczny, ta wymiana gospodarcza dość mocno na tym wszystkim ucierpiała. (Poseł zwraca uwagę na negatywny wpływ wojny na lokalną gospodarkę przygraniczną).
Tak że, panie ministrze, zwracam się z prośbą o to, aby w trakcie tej prezydencji rozmawiać z partnerami z Ukrainy o rozwoju kolejnych przejść granicznych na ścianie wschodniej i na terenie województwa podkarpackiego, ale także o tym, jak wzmocnić ten lokalny mały biznes przy granicy wschodniej. (Poseł apeluje o rozmowy z Ukrainą w sprawie rozwoju przejść granicznych i wsparcia lokalnego biznesu).