Poselski projekt uchwały w sprawie zmiany Regulaminu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt ustawy o Instytucie imienia Wincentego Witosa.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie wyboru składu osobowego Komisji do Spraw Deregulacji.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Syn Jerzego i Jolanty. Absolwent VIII LO w Poznaniu. W 1998 ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Podczas studiów wstąpił do korporacji akademickiej Lechia. Pracował jako radca prawny, później rozpoczął praktykę w zawodzie notariusza. W latach 1988–1990 działał w Konfederacji Polski Niepodległej. Następnie należał do Zjednoczenia Chrześcijańsko-Narodowego, od 1999 do 2001 był przewodniczącym tej partii w Poznaniu. W latach 1998–2005 zasiadał w poznańskiej radzie miejskiej. W okresie 2001–2002 był członkiem Przymierza Prawicy, kierował jego strukturami w Poznaniu i zasiadał w wielkopolskim zarządzie partii. Następnie przystąpił do PiS (z jego ramienia startował w wyborach parlamentarnych w 2001 do Sejmu). W wyborach w 2005 z listy tej partii został wybrany na po…
9
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł z PSL-TD argumentuje za deregulacją jako odpowiedzią na nadmierną biurokrację i niespójny system podatkowy, podkreślając korzyści dla przedsiębiorców i obywateli. Wspomina o zasadzie 'one in, one out' i budżecie na programy mieszkaniowe.
Proszę zapytać Polaków, co myślą o polskim prawie podatkowym. (Poseł zachęca do refleksji nad opinią publiczną o prawie podatkowym)
Już nawet biegli i doradcy podatkowi nie orientują się w tych przepisach i nie wiedzą, jak je interpretować. Urzędy skarbowe nie wiedzą, jak to interpretować. (Poseł krytykuje skomplikowanie przepisów podatkowych)
Ale może pan złożyć poprawkę na dziesięć albo na dwie deregulacje. (Poseł odpowiada na pytanie posła Sachajko z propozycją konkretnych działań)
Otóż taki, że programy mieszkaniowe, które miałem przyjemność przygotowywać, to dzisiaj w budżecie Polski 4 mld zł, które będą wydane - za chwilę będziemy nad tym pracować w polskim parlamencie - i będą wspierały polskich obywateli w nabyciu mieszkań. (Poseł odnosi się do polityki mieszkaniowej i budżetu na ten cel)
Poseł z PSL-TD przedstawił projekt uchwały o powołaniu sejmowej komisji ds. deregulacji, argumentując, że uprości to przepisy, zmniejszy koszty administracyjne i poprawi funkcjonowanie gospodarki.
W polskim systemie prawnym występuje bardzo wiele niespójności, niekonsekwencji, niedostosowań do realiów dzisiejszego obrotu gospodarczego przepisów, które utrudniają nie tylko bardziej dynamiczny wzrost gospodarczy i rozwój przedsiębiorstw, ale także funkcjonowanie zwykłych obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. (Poseł opisuje problem nadmiernych regulacji prawnych)
Wprowadzenie działań deregulacyjnych pomoże znieść te liczne bariery. (Poseł podkreśla korzyści z deregulacji)