Poselski projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie rozpoznawania przez Sąd Najwyższy spraw, związanych z wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyborami uzupełniającymi do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonymi w 2025 r.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt ustawy o Instytucie imienia Wincentego Witosa.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo łowieckie.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu projekt uchwały w sprawie powołania i wyboru składu osobowego Komisji Nadzwyczajnej do spraw działań przeciwpowodziowych i usuwania skutków powodzi z roku 2024.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
W 1994 ukończył studia na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczej w Lublinie. W 2001 na tej samej uczelni uzyskał stopień doktora nauk rolniczych (specjalność uprawa roli i roślin) na podstawie pracy pt. Przyrodnicze i ekonomiczne skutki różnych sposobów regulacji zachwaszczenia w pszenicy ozimej. W połowie lat 80. zajął się prowadzeniem własnego gospodarstwa rolnego. Pełnił funkcję zastępcy wojewódzkiego inspektora ochrony roślin i nasiennictwa w Lublinie. Był radnym powiatu lubelskiego od 1998 do 2002, następnie do 2005 wójtem gminy Niemce. W 2001 bez powodzenia kanyddował do Sejmu. W wyborach parlamentarnych w 2005 został wybrany z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego z okręgu lubelskiego na posła V kadencji liczbą 4534 głosów. W wyborach w 2007 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję. Ob…
7
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł z klubu PSL-TD wyraził poparcie dla nowelizacji Prawa wodnego. Podkreślił, że zmiany zapewnią większe finansowanie dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, co ma poprawić ich funkcjonowanie i zwiększyć bezpieczeństwo Polaków. Wskazał na raport NIK, który ujawnił nieprawidłowości w finansowaniu tych służb. Poseł wyraził nadzieję, że nowelizacja uspokoi obawy Polaków i zapewni im poczucie bezpieczeństwa.
Dlaczego zmieniamy przepisy ustawy - Prawo wodne? Dlatego że środki, które były przeznaczane na funkcjonowanie państwowych służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Polaków, okazały się niewystarczające.
Ta zgoda, o której mówiłem na samym początku, mam nadzieję, że wpłynie na większą troskę, większą przewidywalność i doprowadzenie do sytuacji, w której Polak będzie mądry przed szkodą, a nie po szkodzie.