Kandydat na członka Trybunału Stanu - Pan Marcin Radwan-Röhrenschef.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła oraz niektórych innych ustaw.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz ustawy - Kodeks wyborczy.
Kandydat na członka Krajowej Rady Sądownictwa - poseł Tomasz Zimoch.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o samorządzie gminnym oraz ustawy o funduszu sołeckim.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Przedstawiony przez Prezydium Sejmu wniosek w sprawie zmian w składach osobowych komisji sejmowych.
Z wykształcenia lekarz stomatolog, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego (1996). Zajął się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej w ramach spółek prawa handlowego. Został właścicielem sieci aptek oraz firmy doradczej z branży medycznej. Obejmował funkcje wiceprezesa zarządu Fundacji im. Andrzeja Urbańczyka, prezesa Stowarzyszenia „Krakowska Akademia Zdrowia” i drugiego wiceprezesa Stowarzyszenia Wspólna Małopolska. W 2010 kandydował na radnego Krakowa z ramienia KWW Jacka Majchrowskiego, zainicjowanego przez urzędującego prezydenta miasta. Mandat objął w trakcie kadencji w 2012 w miejsce Władysława Kosiniaka-Kamysza. Nie został wybrany w 2014, jednak radnym kolejnej kadencji został na jej początku (po złożeniu mandatu przez Jacka Majchrowskiego, który uzyskał prezydencką reelekcj…
26
5
0
Brak członkostwa w komisjach
Poseł sprawozdawca informuje o pozytywnym zaopiniowaniu wniosku o odrzucenie projektu ustawy zgłoszonego przez PiS oraz o pozytywnym zaopiniowaniu czterech poprawek zgłoszonych przez klub Polska 2050 - Trzecia Droga, pomimo opinii o odrzuceniu projektu.
Jest to bardzo dziwne, ponieważ te wszystkie cztery poprawki zostały jednomyślnie przyjęte, głosowano za. (Poseł komentuje fakt, że poprawki zostały przyjęte pomimo wniosku o odrzucenie projektu ustawy.)
Poseł sprawozdawca zarekomendował przyjęcie ustawy o zmianie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych wraz z 18 poprawkami, które uzyskały pozytywną rekomendację Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
Komisja rekomenduje przyjęcie ustawy wraz z poprawkami zawartymi w druku sprawozdania. (Poseł rekomenduje przyjęcie ustawy).
Poseł z Polska 2050 - Trzecia Droga przedstawił stanowisko klubu popierające rządowy projekt ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych, mający na celu wdrożenie dyrektywy RED II UE. Podkreślił konieczność rozwoju zielonej energii i zgodność projektu z wcześniejszymi działaniami rządu PiS, apelując o jego szybkie przyjęcie pomimo zgłaszanych poprawek.
Wierzę, że Polska będzie szła właśnie w tym kierunku - zielonej, bezpiecznej i sprawiedliwej transformacji energetycznej. (Wyrażenie wiary w kierunek rozwoju energetyki Polski)
Dziś słyszymy z ust kolegów z PiS krytykę, jednak w czasie ich rządów oni sami pracowali na poziomie Rady Ministrów nad tożsamą ustawą. (Zwrócenie uwagi na zmianę stanowiska PiS w sprawie ustawy)
Nie możemy jednak już dłużej czekać na wdrożenie dyrektywy RED II, ponieważ skutkować to będzie karami za opóźnienie. (Podkreślenie pilności wdrożenia dyrektywy ze względu na potencjalne kary)
Poseł z Polska2050-TD skrytykował PiS za sprzeciw wobec ustawy o biopaliwach, mimo że to ich rząd negocjował i zobowiązał się do jej wdrożenia. Podkreślił potrzebę przyjęcia ustawy ze względu na zobowiązania wobec UE i zadeklarował gotowość do nowelizacji w razie problemów rynkowych.
Szanowni Państwo! Powoli wchodzimy w lekki obłęd. Proszę, naprawdę zastanówcie się, co teraz mówicie i z czym walczycie. (Poseł apeluje o refleksję nad sprzeciwem wobec ustawy).
Walczycie z waszym projektem. (Poseł podkreśla, że PiS krytykuje projekt, który sami wcześniej negocjowali).
Jesteśmy w Unii Europejskiej i może musimy go przyjąć. (Poseł argumentuje konieczność przyjęcia ustawy ze względu na zobowiązania wobec UE).
Poseł z klubu Polska 2050-TD przedstawił stanowisko swojego klubu popierające ustawę o rynku mocy, chwaląc sprawność prac nad nią i podkreślając jej znaczenie dla bezpieczeństwa energetycznego. Zaznaczył również potrzebę transformacji energetycznej i wcześniejszego planowania w tym zakresie. Poseł zadeklarował poparcie dla ustawy.
Wszyscy zgadzaliśmy się co do tej ustawy, ponieważ nie dla wszystkich jest oczywiste, że było światło, jest światło i będzie światło. (Mówiąc o zgodzie co do ustawy i jej znaczeniu dla ciągłości dostaw energii)
Nie ma cudów gospodarczych. Gospodarka to jest coś takiego, że się planuje. (Podkreślając znaczenie planowania w gospodarce)
Oczywiście dobrze, że na dzień dzisiejszy zgadzamy się z tym, że nie możemy pozbawić Polaków i naszej gospodarki energii, i taką ustawę jak właśnie ta o rynku pomocy przyjmujemy. (Mówiąc o konieczności zapewnienia energii dla Polaków i gospodarki)
Też to rozumie rząd i zaczynają to rozumieć niektórzy ministrowie, więc kierunek jest dobry. (O pozytywnym kierunku zmian w podejściu rządu do kwestii energetycznych)